SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Numan Kurtulmuş, MHP’ye güveniyor

Numan Kurtulmuş, MHP’ye güveniyor
Bu haber 27 Aralık 2016 - 14:56 'de eklendi ve 295 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) anayasa değişiklik paketine desteğinin devam edeceğini söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “MHP ile anayasa konusundaki görüşmelerimiz son derece açık ve şeffaf bir şekilde yürüyor. MHP, artık komisyonda da görüşülmeye başlanmış olan anayasa paketine destek vermeyi sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

MHP DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEKTİR

MHP ile anayasa konusundaki görüşmelerinin başından itibaren son derece açık ve şeffaf bir şekilde devam ettiğini anlatan Numan Kurtulmuş, “Başta belirlenen prensipler çerçevesinde herhangi bir sapma söz konusu değildir. Genel bir mutabakat, tam bir mutabakat içerisinde MHP, zaten Meclise inmiş olan, artık komisyonda da görüşülmeye başlanmış olan bu anayasa paketine destek vermeyi sürdürecektir” dedi.

DEAŞ’IN YAYDIĞI İDDİA EDİLEN VİDEO

Numan Kurtulmaş Suriye’de Türk askerine yönelik DEAŞ’ın yaydığı videolarla ilgili soru üzerine, “Bu video görüntüleriyle ilgili henüz TSK, Milli Savunma Bakanlığı tarafından teyit edilmiş, netleşmiş bir bilgi yoktur. Zaten teyit edilmiş bir bilgi olsa bunu kamuoyuyla paylaşırız. Bu tür terör örgütleri, dünyanın en aşağılık, en kirli mekanizmaları. Olsun olmasın herhangi bir video görüntüsünü yayınlayarak, zaten ne yapmak istiyor? Halka korku salmak, halkı çaresizliğe itmek istiyor, halkı kendi içine kapatmaya çalışıyor. Herkes birbirinden, yanındakinden korksun istiyor. Sadece bu örgüt değil hepsi için söylüyorum”

SOSYAL MEDYA UYARISI

Sosyal medya uyarısında da bulunan Numan Kurtulmuş, “Kusura bakmasınlar, bazı arkadaşlar da medyadaki bazı arkadaşlar da lütfen ayaklarını denk alsınlar. Özellikle sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir alan değildir. Türkiye, DEAŞ ile fiilen sahada bir savaş halindedir. Oturduğu sıcak masaların üstünde, uyduruk görüntüler üzerinden propagandalarla Türk halkının moralini bozmaya çalışmak vatanseverlik değildir” ifadelerini kullandı.

YANLIŞ VE TUTARSIZ BİLGİ

Bu arada Kurtulmuş, DEAŞ’ın güçlerini El-Bab’a kaydırdığı iddiasının tutarsız bir bilgi olduğunu aktardı.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Musul’da DEAŞ çok kuvvetli bir şekilde direnç gösterdiği için Musul operasyonu zaten bitirilemedi. DAEŞ unsurları Musul’dan ayrıldılar diye El-Bab Operasyonu savsaklanıyor değil. Musul’daki DEAŞ unsurları orada varlıklarını sürdürüyorlar. Bu bilgi yanlış ve tutarsız bir bilgidir”
“Türkiye’nin milli mücadelesi kimsenin babasının malı değildir”

ATATÜRK HERKESİN ORTAK DEĞERİDİR

Bir soru üzerine Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin ulusal, milli mücadelesinin kimsenin babasının malı olmadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Bu memlekette Mustafa Kemal Atatürk herkesin ortak değeridir. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin kurucu başkomutanıdır, Recep Tayyip Erdoğan da bugünkü başkomutanıdır. Dolayısıyla, Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal Atatürk’ü farklı yerlerde göstermeye çalışmak, en azından siyaseten birtakım hesapların içerisinde olmak demektir. Arkadaşlar bundan vazgeçsinler, bu fayda getirmez”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER