SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Nurettin Canikli: Bu rakamlara şapka çıkarılır

Büyüme verilerinin beklenenin üzerinde çıkması birçok kesim tarafından mutlulukla karşılanırken, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu yılın birinci çeyreğindeki büyüme rakamlarına ilişkin, "Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte ortaya koyduğu yüzde 5'lik büyüme performansına sadece şapka çıkarılır" dedi.

Nurettin Canikli: Bu rakamlara şapka çıkarılır
Bu haber 12 Haziran 2017 - 14:52 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Büyüme verilerinin beklenenin üzerinde çıkması birçok kesim tarafından mutlulukla karşılanırken, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu yılın birinci çeyreğindeki büyüme rakamlarına ilişkin, “Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte ortaya koyduğu yüzde 5’lik büyüme performansına sadece şapka çıkarılır” dedi.

Bu yılın ilk çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerini yaptığı yazılı açıklama ile değerlendiren Nurettin Canikli, Türkiye ekonomisinin güçlü dinamikleri, şoklara karşı dayanma gücü, olumsuzluklara çok kısa sürede adapte olabilme özelliğinin farkı ortaya çıkardığına işaret eden Canikli, “Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte ortaya koyduğu yüzde 5’lik büyüme performansına sadece şapka çıkarılır” şeklinde konuştu.

Nurettin Canikli, finansal yapının sağlamlığının ağır şoklarla test edildiğini kaydederek, Merkez Bankası’nın da rasyonel ve büyümeyi dikkate alan bağımsız politikalar uyguladığını aktardı.

Canikli, şu ifadeleri kullandı: “Hükümetimiz aktif, kararlı ve cesur adımlar attı. Reform gündemimiz hiç boş kalmadı. Ekonominin ihtiyaç duyduğu kararlar gecikmeden alındı. Ekonomide yeni atılım dönemi başlamıştır. Türkiye’nin bu dönemdeki hikayesi büyüme, istihdam, adalet, güvenlik, özgürlük ve gelir dağılımı üzerine olacaktır”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER