SON DAKİKA

BIST100
93.699
0,94%
DOLAR
5,2996
-0,77%
EURO
6,0520
-0,62%
ALTIN
212,83
0,10%

Öğretmen adaylarına müjde… 20 bin öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını tamamladıklarını belirterek, "20 bin öğretmenin atamasını önümüzdeki ay yapacağız" dedi.

Öğretmen adaylarına müjde… 20 bin öğretmen atanacak
Bu haber 08 Temmuz 2017 - 11:50 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını tamamladıklarını belirterek, “20 bin öğretmenin atamasını önümüzdeki ay yapacağız” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladık. Önümüzdeki ay atamasını yapacağız” şeklinde konuştu.

Sivas’ta Necmettin Erbakan Bulvarı’ndaki Osman Seçilmiş Mesire Alanı’nın açılışında konuşan İsmet Yılmaz, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, bayramın diriltici rüzgarının bereket, huzur, barış getirmesi, birlik ve beraberliği güçlendirmesi dileğinde bulundu.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın vazifeleri olduğunu aktaran Yılmaz, geçen yıl ortaöğretime geçiş sınavında soruların tümünü doğru cevaplayanların Van, Erciş, Edremit, Muş ve Tunceli’den çıktığını dile getirdi.

İsmet Yılmaz, bu yıl da yine Varto’dan, Tunceli’den, Adıyaman’dan, Muş’tan, Siirt’ten, Hakkari Yüksekova’da bu başarıyı yakalayan öğrencilerin bulunduğunu belirterek, “İşte fırsat eşitliği budur. Kahramankazan’daki, İzmir’deki ve İstanbul’daki ile Van’daki, Tunceli’deki, Siirt’teki öğrenci aynı başarıyı gösteriyorsa eğitimde fırsat eşitliğini sağlamışsınız demektir” diye konuştu.

Önümüzdeki yıl 1, 5 ve 9. sınıflar yeni müfredatla eğitime başlayacaklarını anımsatan İsmet Yılmaz, “Ondan sonra 2, 3 ve 4. sınıflar, 6, 7 ve 8. sınıflar ile 10, 11 ve 12. sınıflar ve yapabilirsek hepsini önümüzdeki yıl bitirmeye çalışacağız. 2018-2019 eğitim yılında her sınıfta yeni müfredatla eğitime başlamış olalım. Bunu yapabilirsek inşallah o zaman öğrencilerimiz bilgiyi, teknolojiyi sadece kullanan değil aynı zamanda üreten olacak. Milli gelirin 860 milyar dolarsa G-20’nin üyesiysen dünyada da ilk 20’nin içerisindeysen bunu eğitim sistemine borçlusun. Niye ilk 10’a giremedik. Bunu da eğitim sistemimize borçluyuz. Çünkü daha yüksek nitelikli ürünler üretemiyoruz” şeklinde konuştu.

Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Sözleşmeli öğretmen uygulamasını başlattık. 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladık. Önümüzdeki ay atamasını yapacağız. Okul öncesi eğitimi yaygınlaştırıyoruz. Geçen yıl ile bu yıl arasında artan öğrenci sayısı 106 bin 748. Bu son yıllardaki en büyük artıştır. Eğitiminiz iyi olursa siz çok şeyi başarmışsınız demektir”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER