SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Öğretmenlere atama müjdesi

Öğretmenlere atama müjdesi geldi! Başbakan Binali Yıldırım Mart ayında 20 bin öğretmen ataması yapılacağının müjdesini verdi.

Öğretmenlere atama müjdesi
Bu haber 21 Şubat 2017 - 14:31 'de eklendi ve 370 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım grup toplantısında yaptığı konuşmada öğretmenlere atama müjdesi verdi. Başbakan Yıldırım Mart ayında 20 bin öğretmen alınacağını söyledi.

Öğretmenlere atama müjdesi verdi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada öğretmen atamaları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım “20 bin 127 öğretmenin atamasını yapmaya karar verdik. Mart ayında işlemler başlıyor” dedi.

“Elimizi taşın altına koyalım”

DEAŞ terör örgütünün Asya, Avrupa ve Amerika için de büyük tehdit olduğunu söyleyen Yıldırım, teröre arka çıkan ülkelere de yüklendi. Yıldırım “Maalesef son dönemde bazı ülkelerden terörü ve şiddeti destekleyen ırkçı ve ayrımcı söylemler yükseliyor. İsrail Meclisinin ezan kısıtlaması, Avrupa’da yükselen islam karşıtı söylemler çok ama çok tehlikeli bir gelişmedir. Bu söylemlerin hepsi nefret suçlarını beslemekte, evrensel insani değerleri bir bir yok etmektedir. Birlikte yaşama kültürünü yok etmektedir. Terör örgütlerini beslemektedir. Buradan bütün ülkelere bir çağrıda bulunuyorum; Birlikte, barış içerisinde yaşayacağımız bir başka dünya yok. Bindiğimiz dalı kesmeyelim. Bu ırkçılık, ayrımcılık hastalığına kapılmadan, dünyanın ve insanlığın huzuru için elimizi biraz daha taşın altına koyalım.” dedi.

“Evet’ deyince ülke bölünecek olsa…”

Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bu referanduma ‘evet’ deyince ülke bölünecek olsa, önce Kandil koşa koşa ‘evet’ der. Onların amacı Türkiye’yi bölmek değil mi zaten. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi?” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER