SON DAKİKA

BIST100
91.445
0,00%
DOLAR
5,4650
-0,09%
EURO
6,1504
0,00%
ALTIN
211,15
-0,53%

Ömer Çelik, ABD’nin ‘endişesine’ cevap verdi

Başmüzakereci Ömer Çelik, "Bir NATO ülkesi Türkiye, kendisine tehdit oluşturan bir terör kampını vurmuştur" açıklamasında bulundu.

Ömer Çelik, ABD’nin ‘endişesine’ cevap verdi
Bu haber 26 Nisan 2017 - 11:30 'de eklendi ve 184 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, ABD’nin ‘endişeliyiz’ açıklamasına cevap verdi.

ABD’nin TSK’nın Sincar’a yaptığı operasyon sonrası yapılan endişeliyiz açıklaması üzerine AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “Bir NATO ülkesi Türkiye, kendisine tehdit oluşturan bir terör kampını vurmuştur” açıklamasında bulundu.

DOĞRU BİR YAKLAŞIM ÜRETİLMİYOR

ABD Dışişleri Bakanlığının TSK’nın Sincar’a yaptığı operasyon sonrası yapılan endişeliyiz açıklamasına yönelik Bakan Çelik, “Bir NATO ülkesi Türkiye, kendisine tehdit oluşturan (Karaçok Dağı’ndaki) bir terör kampını vurmuştur. O terör kampı bir başka NATO ülkesinin, ABD’nin bir komutanı ve o terör örgütünün mensubu tarafından ziyaret edilmiştir. Bunun arkasında gelecek ‘endişeliyiz’ açıklaması doğru bir yaklaşım üretilmediğini gösteriyor. Esas sorgulanması gereken bu fotoğraftır” şeklinde konuştu.

Bu arada Ömer Çelik, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) ile yaşanan gerilimin ardından, mayıs ayı başında veya en geç ikinci haftasında Brüksel ve Strazburg’da kapsamlı görüşmeleri olacağını bildirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER