SON DAKİKA

BIST100
96.521
0,07%
DOLAR
5,6592
0,11%
EURO
6,5180
0,01%
ALTIN
222,50
-0,21%

Önce tezek şimdi de mermi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşü güzargahında ilginç şeyler oluyor. Yürüşün 13. gününde CHP kampının önüne tezek dökülmesinin ardından bugün de yürüyüş yolunda bir adet mermi objektiflere yansıdı.

Önce tezek şimdi de mermi
Bu haber 28 Haziran 2017 - 11:02 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşü güzargahında ilginç şeyler oluyor. Yürüşün 13. gününde CHP kampının önüne tezek dökülmesinin ardından bugün de yürüyüş yolunda bir adet mermi objektiflere yansıdı.

Partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan başlatılan Adalet yürüyüşünde tezekli gündemin ardından şimdi de mermi güne damga vuruyor. Bir gün önce Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanının önüne bir kamyondan hayvan gübresi dökülürken bugün de yürüyüş kortejinde yol üzerindeki bir mermi gözlerden kaçmadı. Görgü tanıkları merminin yoldan geçen bir arabadan atıldığını kaydederken, CHP lideri, bu sabah yürüyüş öncesi yaptığı kısa açıklamada ”Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız” derken, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti otobüsünden provakasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu, sabah yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı: “Yine güzel bir gün. Güneşimiz var. Olağanüstü güzel bir doğamız var. Yürüyüşümüz her geçen gün daha bereketli hale geliyor. Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar oluyor. Ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provokasyondan sonra gerek ben, gerek arkadaşlarım ve gerekse yürüyüşe katılan arkadaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz güzel bir örnek olması açısından son derece önemli. Adalet, adalet, adalet dedik ve bu bağlamda yürüyüşümüze devam ediyoruz. Azimliyiz kararlıyız. İstanbul’a kadar gülerek eğlenerek kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bizi sevgi ve hoşgörü ile karşılayan Düzce halkına da teşekkürlerimi iletiyorum”

MERMİ OLAYINA İNCELEME BAŞLATILDI

Bu arada Düzce çıkışına doğru yol üzerindeki mermi olayıyla ilgili yetkililer, konuya ilişkin inceleme başlatıldığını bildirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER