SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7925
-0,28%
EURO
5,6230
0,35%
ALTIN
189,64
0,30%

“Onlara asla devlet kurdurmayız”

“Onlara asla devlet kurdurmayız”
Bu haber 13 Nisan 2017 - 16:23 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PYD’yi de YPG’yi de Türkiye sınırlarında barındırmayacaklarını belirterek, “Onlara oralarda devlet kurdurtmayız, bunu da herkes bilsin” dedi.

Ordu’da vatandaşa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İrade Platformu’nun düzenlediği toplantıda şehit aileleri ve gazi yakınlarıyla bir araya geldiğini aktararak, onların vakar, metanet ve güçlü duruşlarını gördükçe Türkiye’nin geleceğine olan güveninin arttığını dile getirdi.

BENİM BİR OYUM NE OLACAK DEMEYİN

“Ordu, 16 Nisan’da şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak için ‘evet’ diyor mu?’ şeklinde soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Ordu, 16 Nisan’da gazilerimize olan şükran borcunu ödemek için ‘evet’ diyor mu? Sakın, ‘Benim bir oyumdan ne olacak’ demeyin. Pazar günü herkes sandığa. Kimse bu işi ihmal etmeyecek. Giden gitmeyen herkesi ayıracaksınız, bulacaksınız, sandığa götüreceksiniz. Ankara’da, İstanbul’da, nerede akraba, hemşehri varsa arayacaksın. ‘Ula Ahmet oyuni kullandun mi’ soracaksın. Niye? İhmal yok ki eze eze gelelim. Batıya cevap olacak tamam mı? Unutmayın, bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir vatanı kurtarır. Bir oy da yeri geldiğinde ülkenin geleceğini belirler. Onun için 16 Nisan’da tek bir oyun bile ziyan olmasına izin vermeyelim” ifadelerini kullandı.

BU MİLLETİ BU ÜMMETİ BÖLEMEYECEKLER

Türkiye’nin teröre karşı çok büyük bir mücadele verdiğini vurgulayan Erdoğan, “20 ayda 11 bine yakın teröristi etkisiz hale getirdik. Şu Ordu’nun dağlarında, Giresun’un dağlarında teröristlerin buralara sızma planlarını biliyorsunuz değil mi? Bunların belini kıracağız. Bunları gömüyoruz, gömeceğiz. O açtıkları çukurlara, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gömdük, gömüyoruz çünkü bu milletin huzurunu kaçıramayacaklar. Bu milleti, bu ümmeti bölemeyecekler, ezanlarımızı susturamayacaklar. Onun için de bunların üzerine gitmek için pazar günü oyumuzu kullanıyoruz” diye konuştu.

Sınırlarda ne PYD’yi, ne de YPG’yi barındırmayacaklarını kaydeden Erdoğan, “Bazıları soruyor, ‘devlet kuracaklar mı?’ Haşa… Onlara oralarda devlet kurdurtmayız, bunu da herkes bilsin. Dünya alem bilsin. Dünyada ve bölgemizde yeniden yapılanma sancılarının yaşandığı bir dönemde gözlerini ülkemize dikenler, karşılarında 80 milyon vatandaşımızı bulur” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER