SON DAKİKA

BIST100
96.877
0,79%
DOLAR
6,2792
1,35%
EURO
7,4085
1,28%
ALTIN
244,04
1,40%

Opel, yeni modelleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Dünyanın önde gelen otomobil markalarından Opel, 2017'nin kalan aylarında yeni modelleriyle gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Opel Agila, Opel Astra, Opel Insignia, Opel Corsa, Opel Antara, Opel Meriva, Opel Zafira, Opel TwinTops, Opel GT gibi modelleriyle dikkat çeken markanın Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, yılın ikinci yarısında hem Avrupa’da hem de Türkiye’de SUV ve crossover sınıfındaki araçların daha çok tercih edilmeye başlandığını belirterek, yılın ikinci yarısında lansmanını yapacakları bu segmentteki araçlarla satışlarını hızlandıracaklarını söyledi.

Opel, yeni modelleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor
Bu haber 31 Mayıs 2017 - 14:39 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

Dünyanın önde gelen otomobil markalarından Opel, 2017’nin kalan aylarında yeni modelleriyle gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Opel Agila, Opel Astra, Opel Insignia, Opel Corsa, Opel Antara, Opel Meriva, Opel Zafira, Opel TwinTops, Opel GT gibi modelleriyle dikkat çeken markanın Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, yılın ikinci yarısında hem Avrupa’da hem de Türkiye’de SUV ve crossover sınıfındaki araçların daha çok tercih edilmeye başlandığını belirterek, yılın ikinci yarısında lansmanını yapacakları bu segmentteki araçlarla satışlarını hızlandıracaklarını söyledi.

Opel Agila, Opel Astra, Opel Insignia, Opel Corsa, Opel Antara, Opel Meriva, Opel Zafira, Opel TwinTops, Opel GT gibi modelleriyle dikkat çeken markanın Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, yılın ikinci yarısında hem Avrupa’da hem de Türkiye’de SUV ve crossover sınıfındaki araçların daha çok tercih edilmeye başlandığını anımsattı. Özcan Keklik, yılın ikinci yarısında lansmanını yapacakları bu segmentteki araçlarla satışlarını hızlandıracaklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili DÜNYA’ya özel açıklamalarda bulunan Opel Türkiye Genel müdürü Özcan Keklik, 1990’dan bu yana Türkiye’de çok başarılı işlere imza attıklarını dile getirerek, şöyle konuştu: Sektörde ilk hava yastığı, ilk ABS gibi birçok ilki hayata geçirdik. Hep müşterimize en iyi otomobili, en ulaşılabilecek fiyatlara, en iyi servis ve satış sonrası hizmet anlayışıyla verdik. Hep istikrarlı bir satış çizgimiz oldu. Otomotiv pazarında yüzde 5-6 pay ile hareket ediyoruz. Binek otomobillerde ise payımız yüzde 8-10 dolayında gerçekleşiyor. Şu ara sadece binek oto sattığımız için bu rakam daha anlamlı”

YILIN İLK YARISI BİZİM İÇİN YAVAŞ OLDU

Özcan Keklik, Türkiye pazarının eskiden inişli çıkışlı bir seyir izlediğini kaydederek, bu pazarın son yıllarda belli bir seviyeyi koruduğunu söyledi. “Pazar 700-800 bin, son 2 yıldır da 1 milyon adet dolaylarında seyrediyor” diyen Keklik, şöyle konuştu: “Biz de geçen sene 54 bin otomobil satarak başarılı bir performans sergiledik. 2015’te 47 bin satış yapmıştık. Bir önceki seneye göre yüzde 15 büyüme yakaladık. Çünkü dizel otomatik otomobillerimiz geldi. Bu alanda eksikliğimiz vardı. Bu yıl da 50 bin üzeri satış hedefliyoruz. Pazar payında çok fazla oynama olmaz. Yılın ilk yarısı bizim için yavaş oldu. Çünkü yeni, heyecan yaratacak ürünlerimiz yılın ikinci yarısında gelecek”

PİYASAYA SÜRÜLECEK YENİ MARKALAR

Bu yılın ikinci yarısında önce Insignia Grand Sport ve Spors Tourer modellerinin lansmanını yapacaklarını aktaran Özcan Keklik, “Bunlarla satışlarımız hızlanacak. Ardından B crossover dediğimiz kompakt sınıftaki SUV crossover otomobilimiz olan Crossland X modelimiz, yılın sonunda orta sınıfta kompakt SUV otomobilimiz Grandland X gelecek. Böylelikle 3 tane çok majör lansmanın yaratacağı ivme ile ikinci yarıda daha hızlı bir dönem geçireceğiz. Bu 3 değişik segmentteki pazar Avrupa’da da, Türkiye’de de büyüyor. Tüketiciler crossover ya da SUV tarzı araçlara binmeyi tercih ediyorlar. Bizim orada eksiğimiz vardı, tamamlıyoruz. Bu sene itici gücümüz bu 3 model olacak. 2’sini Türkiye pazarına ilk kez sunacağız” ifadelerini kullandı.

Keklik, bu sene yapacakları lansmanlarla Avrupa ve Türkiye’de Opel’in model yaşının 2.6’ya geleceğini söyleyerek, “Bu istatistikle markalar arasında en genci konumundayız. Sektörde ortalama 4 – 5 dolayında. Opel markası ciddi bir atılım içinde. Geçen sene yeni lansmanlar yaptık, bu sene 3 ana model sunuyoruz, önümüzdeki yıl da devam edecek. Ürün atağımız sürüyor” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER