SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

ÖSYM, sınav başvuru tarihlerini uzattı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), LYS, KPSS ve ALES başta olmak üzere birçok sınavın başvuru tarihini uzattığını açıkladı.

ÖSYM, sınav başvuru tarihlerini uzattı
Bu haber 25 Nisan 2017 - 17:53 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), LYS, KPSS ve ALES başta olmak üzere birçok sınavın başvuru tarihini uzattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ÖSYM Başkanı Ömer Demir, LYS, KPSS ve ALES başta olmak üzere birçok sınav için başvuru süresini uzattıklarını bildirdi. Geçtiğimiz günlerde LYS için başvuru tarihini güncelleyen ÖSYM, öğrencilere KPSS ve ALES sınavları için de hak tanıdı.

Başkan Demir, merkezin yaptığı bazı sınavlara başvuru için bir günlük süre verildiğini belirtirken, bu sınavlar arasında 2 milyona yakın adayın katıldığı LYS sınavı da yer var. Buna göre LYS’ye 28 Nisan’da başvurulabilecek.

Demir, konuyla ilgili açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “ÖSYM olarak başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldık. Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan’da, ALES adayları için 27 Nisan’da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs’ta, KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs’ta, Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs’ta bir günlük süre ile başvuru sistemini açacağız”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER