SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8202
0,30%
EURO
5,6149
0,21%
ALTIN
189,25
0,01%

Patlama, terör saldırısı çıktı

İçişleri Bakanı Soylu, Diyarbakır'da gerçekleşen patlamanın terör saldırısı olduğunu, saldırının dışarıdan tünel kazarak gerçekleştirildiğini bildirdi.

Patlama, terör saldırısı çıktı
Bu haber 12 Nisan 2017 - 11:43 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da meydana gelen patlamanın terör saldırısı olduğunu açıkladı.

Bir televizyon kanalında canlı yayına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da gerçekleşen patlamanın terör saldırısı olduğunu, saldırının dışarıdan tünel kazarak gerçekleştirildiğini bildirdi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesindeki İl Emniyet Müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı alanda dün meydana gelen patlamanın, terör saldırısı olduğunun netleştiğini kaydeden Süleyman Soylu, “Acaba bu tamirden mi oldu diye epey bir araştırma yaptılar. Dün gece itibarıyla netleşti. Mesele bir terör saldırısı. Şu anda 10-12 hafif yaralımız var hastanelerde. Ama onun ötesinde de bir teknisyen arkadaşımız daha enkaz altından çıkarıldı, şehit oldu. Bir polis memurumuz da orada şehit oldu. Bir terör saldırısı olduğu açığa çıktı. Çünkü bir araç da patlayınca ve orada bir çukur meydana getirince araçtan kaynaklandığı düşünülmüştü. İlk önce bir kişi içeriye girip bir çalışan marifetiyle bir şey koydu mu diye düşünmüştük ama dışarıdan açılan bir tünel vasıtasıyla bunu gerçekleştirmişler” ifadelerini kullandı.

2 METRE ALTINDA KAZILAN TÜNEL

Süleyman Soylu, emniyet binalarının etrafında ayda bir arama tarama yaptıklarını belirterek, “Yani böyle bir tehditle karşılaşmayalım diye. Demek ki çok kısa bir sürede böyle bir şey kazmışlar yerin altında bir patlayıcı yerleştirmek suretiyle. Tüm detayları Vali Bey açıklayacak” dedi.

AMAÇ EMNİYET BİNASININ TAMAMINI PATLATMAK

Bu arada teröristlerin hedefinin bütün emniyet binasını patlatmak olduğu kaydedilirken, teröristlerin hedefinin bütün emniyet binalarını patlatmak olduğunun tahmin edildiği bildirildi. Güvenlik kaynakları, teröristlerin kazdıkları tünel ile emniyet yerleşkesinde bulunan binaların altına kadar geldikleri ve tünele patlayıcı yerleştirmeye başladıklarını dile getirdi. Tünelin tamamen patlayıcılarla doldurulduktan sonra saldırının gerçekleştirileceğinin tahmin edildiğini aktaran kaynaklar, ancak dünkü patlamanın plansız yaşanması üzerine bu hain saldırının asıl hedefine ulaşamadığını ifade etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER