SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Personel alımı yapılacak; İş arayanlar dikkat!

Bakanlık personel alımı yapacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bakanlığın taşra bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağını duyurdu. İşte personel alımı yapacak kurum ve kuruluşları arayanlar için haberlerin detayları...

Personel alımı yapılacak; İş arayanlar dikkat!
Bu haber 13 Haziran 2017 - 14:23 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

Bakan Faruk Çelik, müjdeyi verdi; 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekim alınacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlığın taşra teşkilatlarında görev yapmak üzere sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekim alımı yapacaklarını açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımı hususunda neticeye vardıklarını belirterek, Bakanlığın taşra teşkilatında görevlendirilmek için sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekim alacaklarını duyurdu.

Çelik, söz konusu personelin 874’ü ziraat, 328’i gıda, 96’sı su ürünleri, 10’u balıkçılık teknolojisi, 33’ü harita olmak üzere bin 341’inin mühendis ve 717’sinin veteriner hekimden oluşacağını kaydederek, “Bu belirlemeleri yaparken il ve ilçelerdeki ihtiyaçları dikkate aldık. Ayrıca gıda mühendislerinin büyükşehirlerde, veteriner hekimlerin ise hayvancılığın yoğunlukta olduğu bölgelerde yoğun olarak istihdam edilmesine dikkat ettik. Alımı yapılacak personelin pozisyonlarının vize işlemleri Maliye Bakanlığında tamamlandı. ÖSYM Başkanlığı ile birlikte yerleştirme işlemleri çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. ÖSYM’nin belirleyeceği yerleştirme takvimi doğrultusunda müracaat ve yerleştirme işlemlerine başlanacak. Tercihler, büyük ihtimalle Ramazan Bayramı sonrası alınmaya başlanacak” ifadelerini kullandı.

HAK KAZANANLAR 19 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne (Tarım Kredi) alınacak 500 kişinin başvuru sürecinin de neticelendiğini aktaran Faruk Çelik, müracaatlara yönelik ön incelemelerin tamamlanmasının ardından mülakat yapılacağını, mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ile yer ve saatin 19 Haziran’da açıklanacağını duyurdu.

Bakan Çelik, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) ise yıl içinde 200 kişi alacaklarına dikkat çekerek, bu konudaki detayları ise ileriki günlerde netleştireceklerini vurguladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER