SON DAKİKA

BIST100
103.564
1,64%
DOLAR
4,6776
2,22%
EURO
5,4925
2,62%
ALTIN
195,12
2,63%

Ramazan ayında gıdaya zam yapılacak mı?

Ramazan ayında gıdaya zam yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor. Esnaf odaları zam taleplerini geri çevirirken, et üreticileri de zama karşı direniyor.

Ramazan ayında gıdaya zam yapılacak mı?
Bu haber 18 Mayıs 2017 - 10:06 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.

Ramazan ayına sayılı günler kala en çok sorulan sorulardan biri de gıdaya fiyat artışı yapılıp yapılmayacağı oluyor. Sahur ve iftar sofralarını süsleyen gıdalara zam yapılmaması konusunda esnaf odaları dirense de fiyat artışına yönelik talepler de gelmiyor değil. Esnaf odaları gibi Kırmızı Et Üreticileri Birliği de et stokunu yeterli seviyede tutarak fiyat artışının önüne geçmeye çalışıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Birsen, vatandaşların ramazan ayını rahat bir şekilde idrak edebilmeleri için önlemleri aldıklarını söyledi. Ekrem Birsen, hiçbir meslek kuruluşunun zam talebini kabul etmeyeceklerini dile getirerek, “Ramazan ayında hiçbir fiyat artışı talebini değerlendirmeye almayacağız ve zamları durdurduk. Halkın ramazan ayını en iyi şekilde idrak edebilmesi için görüşmeleri gerçekleştirdik. Her odamız ramazanda halka en iyi şekilde hizmet verebilmek için üyelerine gerekli uyarılarda bulundu. Hem daha taze hem marketlerden daha ucuz sebze ve meyve elde edilebilecek. Kötü mal veren esnaf, üye oldukları meslek kuruluşuna şikayet edilmelidir. Esnafımız da çürük ve kalitesiz malı halkımıza vermeyecek. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapması için her türlü önlemimizi aldık. Esnafımız kesinlikle fiyat artışı yapmayacak ve fırsatçılara aman vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

RAMAZAN AYINDA KIRMIZI ETE ZAM YOK

Bu arada Eskişehir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Dinçer Gücüm de fiyat artışına karşı tedbirler alındığını belirterek, Türkiye genelinde yeteri kadar et stokunun bulunduğunu söyledi. Gücüm, şu ifadeleri kullandı: “Mübarek ayda ve öncesinde fiyat artışı yapmayı gerektirecek bir durum yok. Halkımız ramazan ayında eti zamsız yiyecek. Şu anda karkas etin kilogramı 27 liradan satılıyor. Vatandaşımız zam gelecek tedirginliğini yaşamasın”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER