SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Ramazan Bayramı ne zaman, bayram namazı saat kaçta?

Ramazan Bayramı 25 Haziran 2017 Pazar günü idrak edilecek. Ramazan Bayramı namazı saatler birçok kişi tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Bayram Namazı 2017 Nasıl Kılınır, Saat Kaçta? sorularının cevabını sizler için derledik. İstanbul'da bayram namazı saat kaçta? İstanbul'da Ramazan Bayramı saat kaçta? Ankara'da Ramazan Bayramı Namazı Saat Kaçta? Sorularının cevabı ve daha fazlası haberimizde...

Ramazan Bayramı ne zaman, bayram namazı saat kaçta?
Bu haber 25 Haziran 2017 - 5:20 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

Ramazan Bayramı 25 Haziran 2017 Pazar günü idrak edilecek. Ramazan Bayramı namazı saatler birçok kişi tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Bayram Namazı 2017 Nasıl Kılınır, Saat Kaçta? sorularının cevabını sizler için derledik. İstanbul’da bayram namazı saat kaçta? İstanbul’da Ramazan Bayramı saat kaçta? Ankara’da Ramazan Bayramı Namazı Saat Kaçta? Sorularının cevabı ve daha fazlası haberimizde…

Bayram namazı başkent Ankara’da saati 06.00, İstanbul Bayram Namazı saati 06.12, İzmir Ramazan Bayramı namaz saati ise 06.28’dir.

DİĞER İLLERİN BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Bayram namazı nasıl kılınır?

Müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin güzel bir göstergesi olarak bayramların birinci günü, kuşluk vaktinde kılınan Bayram namazı, farz değil vacip olarak tanımlanmaktadır. İki rekat olarak cemaatle kılınan vacip olan Bayram namazı, şartları da aynen Cuma namazının şartları gibidir. Ezan okunmaz ve kamet getirilmez.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez kılınan bu namaz, bayramların ilk günü kılınmaktadır. Peki Bayram namazı nasıl kılınır? İşte cevabı:

Bayram namazı aşağıdaki şekilde kılınır:

“1 Önce “Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama” diye niyet edilerek namaza durulur.
2 Sonra “Sübhaneke” okunur.
3 Sübhanekeden sonra eller üç defa tekbir getirerek kulaklara kaldırılıp (iftitah tekbirinde oldugu gibi), birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde, göbek altına bağlanır. İmam önce Fatiha, sonra bir sure okur ve beraberce rükuya eğilinir.
4 Rüku ve secdeler yapilarak ayaga (ikinci rekata) kalkilir ve eller baglanir.
5 İkinci rekatta, imam önce Fatiha ve bir sure okur. Sonra iki el üç defa tekbir getirerek kaldırılır. Üçüncüde de yanlara bırakılır. Dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp, rükuya eğilinir.
6 Sonra da secdeler yapılarak oturulur.
7 Oturuşta imam ve cemaat, Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, Rabbena firli duasını okuyarak önce sağa, sonra sola selam verip namaz bitirilir!”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER