SON DAKİKA

BIST100
93.287
0,62%
DOLAR
5,4678
-0,21%
EURO
6,1985
0,18%
ALTIN
212,67
0,45%

Recep Akdağ’dan Canan Karatay açıklaması

Recep Akdağ’dan Canan Karatay açıklaması
Bu haber 14 Ekim 2016 - 7:07 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kap ve İç Hastalıkları Uzmanı Canan Karatay’a yönelik eleştirileriyle ilgili, “Bunu kişiselleştirmek istemiyorum, genel olarak topluma bir mesaj vermek amacıyla konuşmuştum” ifadesini kullandı.

Bu genel amacı yeniden vermek istediğini dile getiren Recep Akdağ, “Bilim insanları, popülist davranışlarla toplumla aralarındaki bilgi farklarını kullanarak bunu kazanca çevirmemeliler. Bu bilim anlayışıyla bağdaşmaz. Bütün bilim insanlarının aksine şeyler söyleyerek, illa orijinal olacağım diye bilim insanları ile çatışarak, tıbbının genel anlamda kabul ettiği hususlara karşı çıkarak vatandaşlara mesajlar vermek, özellikle de bunu basın yoluyla yapmak, kanaatimce çok yanlış” diye konuştu.

Akdağ, bu durumun Türkiye’de moda haline geldiğini de kaydederek, “Gündemde kalmak için onlarca, yüzlerce bilim adamının söylediğini, klasik kitaplardaki malumatı reddeden davranışların yanlış olduğuna inanıyorum. Bunların vatandaşlarımıza zarar vereceğine inanıyorum. Onun için vatandaşlarımız bu basın yoluyla kendilerine akıl verenlerden çok doğrudan kendi hekimleriyle, kendi diyetisyenleriyle, kendi ihtiyaçlarına göre irtibat kurdukları sağlık kuruluşlarıyla meselelerini çözerlerse zannediyorum çok daha doğru bir iş olur” şeklinde konuştu.

Canan Karatay’ın Aydın’da büyük bir ceviz bahçesi ile anlaştığı yönündeki ifadeleriyle ilgili de Akdağ, “Böyle bir bilgi bana geldi. Eğer bu doğruysa çok yanlış. Doğru değilse zaten mesele yok” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER