SON DAKİKA

BIST100
92.227
0,00%
DOLAR
5,3298
0,06%
EURO
6,0641
0,19%
ALTIN
213,56
0,23%

Referandum için CHP AİHM’e gidiyor

Referandum için CHP AİHM'e gitme kararı aldı...Ankara'dan İstanbul'a Adalet yürüyüşü başlatan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 16. Nisan referandumunu AİHM'e taşıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, "YSK'nın aldığı karar gereğiyle referandum şaibeli hale geldi... Ve CHP şaibeli referandum için AİHM'e başvuruyor" açıklamasında bulundu.

Referandum için CHP AİHM’e gidiyor
Bu haber 11 Temmuz 2017 - 1:09 'de eklendi ve 231 kez görüntülendi.

Referandum için CHP AİHM’e gitme kararı aldı… Ankara’dan İstanbul’a Adalet yürüyüşü başlatan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 16. Nisan referandumunu AİHM’e taşıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, “YSK’nın aldığı karar gereğiyle referandum şaibeli hale geldi… Ve CHP şaibeli referandum için AİHM’e başvuruyor” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet yürüyüşünün 20. günü öncesinde ilginç bir karara imza attı. CHP Lideri, 16. Nisan referandumda YSK’nın mühürsüz oy pusulası kararına ilişkin hazırlanan itiraz dilekçesini canlı yayında imzaldı. Referandum için AİHM’e başvuracaklarını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, “YSK’nın aldığı karar gereğiyle referandum şaibeli hale geldi, AİHM’e dilekçemizi hazırladık. İlk imzamı da atıyorum. Bugün dilekçeler gönderilecek. Ve CHP şaibeli referandum için AİHM‘e başvuruyor” dedi.

Adalet yürüyüşünün artık toplumun her kesimi tarafından hissedildiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Dün çok sıcaktı, bugün daha iyi bir atmosferde yürüyüşümüzü gerçekleştirmiş olacağız. İzmit’in efsane belediye başkanı Leyla Atakan’ı ziyaret ettik, mezarlarında dua okuduk. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Adalet Yürüyüşümüzü yapıyoruz, bu artık toplumun her kesimi tarafından hissediliyor. 20 Temmuz’dan sonra Türkiye süratle bir parti devletine dönüştü. Diyanet’ten MİT’e kadar, BDDK’dan, bakanlıklara kadar her şey bir siyasal partinin şubesine dönüştü. Bu yürüyüşün bir anlamı da, biz kendi ülkemizde düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz bir duruma gelmiş olması. Siyasi iktidarın bu yüzden bizim yürüyüşümüze kulak kabartması, dikkatle izlemesi en temel arzularımdan birisidir. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

CHP, REFERANDUM SONUÇLARI İÇİN AİHM’E GİDİYOR

Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan Referandumunda YSK Kararını eleştirerek “Mühürsüz seçimle ilgili, referandumda malesef, YSK’nın aldığı karar nedeniyle referandum gayri meşru hale geldi, dilekçemizi hazırladık, AİHM’e başvuruyoruz” açıklamasında bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER