SON DAKİKA

BIST100
117.110
-0,46%
DOLAR
3,9781
1,11%
EURO
4,9025
1,19%
ALTIN
168,16
0,42%

Reina saldırısında ölenlerin uyrukları belli oldu

Reina saldırısında ölenlerin uyrukları belli oldu
Bu haber 01 Ocak 2017 - 15:04 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili 39 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Soylu: “20 kişinin kimliği belirlendi, 15’i misafirimiz yabancı uyruklu, 5’i de vatandaşımız” dedi.

Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’ya silahlı saldırının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ, olayla ilgili bilgi verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Milletimizin şunu bilmeye hakkı var; gerek DEAŞ, gerek DHKPC, gerek PKK, istihbarat örgütlerimizden bu tip ihbarlar gelmektedir. Kimi isme dayalıdır kimisi de daha ziyade bir çerçevedir şurada bir olay olacak şeklinde; İstanbul’da Ankara’da gibi..” dedi.

Süleyman Soylu, Reina saldırısı için şu açıklamalarda bulundu: “Buna yönelik ihbarlar hep söz konusu olur. İstanbul emniyetimiz de olaydan çok kısa bir süre önce bölgedeydi. Etkinlik alanını denetlemişti. Sayın Valimiz tüm İstanbul’daki güvenlik birimlerinde olmasıyla durumu değerlendiriyordu. Bir çok operasyon da gerçekleştirdik. Bu tip istihbaratlar sürekli geliyor ve gerekli tedbirler alınıyor. Ancak bir katliam gerçekleşti, şuana kadar 39 insanımız hayatını kaybetti 20 kişinin kimliği belirlendi, 15’i misafirimiz yabancı uyruklu, 5’i de vatandaşımız. Tam belli değil ancak 3 veya 4 kişi de orada çalışanlar. Çalışmalarımız sürüyor. Emniyetin yaptığı çalışmalar ve aldığımız bilgiler çerçevesinde 1 saldırgan olduğu görülüyor. Silahla tarayarak girmiş ve içerde de farklı biriyle beraber dışarı çıkmaya çalışmış ancak bu bilgilerin değerlendirilmesi sürüyor ve saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Aldğımız bilgiler bir kişi olduğu yönünde. Mont pantolon şeklinde içeriye tarayarak girmiş. İçeride üstünü değiştirerek kaçtığı yönünde bilgiler var. Bu bilgiler emniyet birimlerimiz tarafından araştırılıyor.”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’da Reina saldırısı için: “Sağlık Bakanı Recep Akdağ “Dün gece yarısını takiben hepimizi üzen bir saldırı sonucunda hayatını kaybedenler var. Yaralılar var. 65 Yaralı var. 4’ünün durumu oldukça ciddi. Şişli Etfal’de 13 yaralı var. Biri şehit olan polisimiz. Hafif yaralılar hastaneden çıkarılmış. Milletimizin başı sağ olsun. Şişli Etfal’dekilerden 2’si yoğun bakımda” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER