SON DAKİKA

BIST100
91.445
0,00%
DOLAR
5,4749
0,09%
EURO
6,1590
0,14%
ALTIN
211,70
0,18%

Rusya ile nihai müzakereler mayısta başlıyor

Rusya ile nihai müzakereler mayısta başlıyor
Bu haber 19 Nisan 2017 - 10:29 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Rusya ile nihai müzakerelerin mayısta başlayacağını açıkladı.

IMF-Dünya Bankası Bahar Dönemi Toplantıları için ABD’ye gidişi öncesinde açıklamalarında bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkovich de 6-7 Mayıs’ta Türkiye’ye gelecek, nihai müzakereleri yapacağız” dedi.

Rusya ile ticari ilişkiler ve yasakların kaldırılmasına yönelik heyetler arası görüşmelerin verimli geçtiğini aktaran Mehmet Şimşek, “Gelecek hafta Rusya’dan bir teknik heyet Türkiye’de olacak. Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkovich de 6-7 Mayıs’ta Türkiye’ye gelecek, nihai müzakereleri yapacağız” diye konuştu.

Şimşek, Rusya’nın uyguladığı ekonomik tedbirleri ve ticari ilişkileri görüşmek üzere, aralarında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de bulunduğu heyet üyeleriyle dün Moskova’ya gittiklerini hatırlatarak, bu kapsamda Başbakan Yardımcısı Arkady Dvorkovich ile bir araya geldiklerini ve bütün sorunları görüştüklerini dile getirdi.

İTHALAT YASAKLARININ KALDIRILMASI GÖRÜŞÜLDÜ

Görüşmelerde, yaş meyve ve sebze ithalatına uygulanan yasakların kaldırılmasının da ele alındığını aktaran Şimşek, müteahhitlik başta olmak üzere sektör faaliyetleriyle Türk işçi çalıştırılması ve karayolu ulaştırmasındaki engellerle vize uygulamalarında eskiye dönüşün sağlanmasının değerlendirildiğini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı, sözlerini şöyle tamamladı: “Moskova’daki heyetler arası görüşmelerimiz verimli geçti. Gelecek hafta Rusya’dan bir teknik heyet Türkiye’de olacak. Daha sonra 6-7 Mayıs’ta Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkovich de Türkiye’ye gelecek, nihai müzakereleri yapacağız”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER