SON DAKİKA

BIST100
95.505
1,51%
DOLAR
4,7556
-0,74%
EURO
5,5814
-0,55%
ALTIN
188,19
-0,79%

Rusya’dan ABD’ye zeytin dalı

Rusya’dan ABD’ye zeytin dalı
Bu haber 12 Nisan 2017 - 14:39 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile görüşmesinde karşılıklı çıkarlara saygı temelinde yapıcı diyaloğa hazır oldukları mesajını verdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile bölgedeki son gelişmeleri görüştü. Görüşmenin basına açık bölümünde Lavrov, Washington’un küresel konulardaki tutumu ve gerçek niyetini anlamaya çalışacaklarını dile getirdi.

Moskova’daki Dışişleri Bakanlığı Konukevi’nde gerçekleştirilen görüşmenin basına açık kısmında konuşan Sergey Lavrov, Tillerson’un ziyaretinin terörle mücadelede ortak cephe oluşturulması başta olmak üzere tüm alanlardaki iş birliği imkanlarını değerlendirmek için iyi bir fırsat olduğunu kaydetti.

ABD’NİN SURİYE’Yİ VURMASI HUKUKA AYKIRI

ABD’nin Suriye’de rejime ait hava üssünü vurmasını hukuka aykırı olduğunu kaydeden Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Bu konuyu telefonda görüştük. Rusya’dan üst düzeyli açıklamalar da yapıldı. Bu tür eylemlerin gelecekte tekrar edilmemesini önemli görüyoruz” ifadelerini kullandı.

DİYALOĞA HAZIRIZ

Sergey Lavrov, ABD ile karşılıklı çıkarlara saygı temelinde yapıcı iş birliği ve diyaloğa hazır olduklarını kaydederek, “Kolektif iş birliğine hazırız. Bu noktada sizin tutumunuzu ve gerçek niyetinizi anlamamız oldukça önemli” şeklinde konuştu.

Rusya’nın uluslararası siyasetteki tutumunun konjonktürel olaylara göre değişmediğini kaydeden Lavrov, muhataplarını “ya bizimlesin ya da bize karşı” gibi bir seçimlere zorlamadıklarını aktardı.

AÇIK VE SAMİMİ BİR GÖRÜŞME OLMASINI UMUT EDİYORUM

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ise Lavrov ile iki ülkeye ilişkin küresel konularda açık ve samimi bir görüşme yapmayı umduğunu dile getirdi. Tillerson, sözlerini şöyle tamamladı: “Birbirimizin tutumunu ve bakış açılarını anlamaya çalışacağız. Görüşlerimizin ayrıştığı ve aynı olduğunu konuları görüşeceğiz. Görüş ayrılıklarının nedenlerini değerlendireceğiz”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER