SON DAKİKA

BIST100
92.709
1,38%
DOLAR
5,4811
0,03%
EURO
6,1904
0,05%
ALTIN
211,72
0,20%

Rusya’dan Musul açıklaması

Rusya’dan Musul açıklaması
Bu haber 18 Ekim 2016 - 13:32 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

Lavrov, Moskova’da Paraguaylı mevkidaşı Eladio Loizaga ile bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından bir basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Musul konusuna değinen Lavrov, ”Musul’un çevresinin tamamen sarılmamasından ötürü oluşan koridor, DEAŞ unsurlarının Irak’tan ve Musul’dan Suriye’ye çekilmesi riskini oluşturuyor. Biz tabiki durumu değerlendireceğiz ve eğer böyle bir şey gerçekleşirse, askeri ve siyasi anlamda kararlar alacağız” dedi.

Aynı zamanda Musul’u DEAŞ’tan kurtarma operasyonunu takip ettiklerini de vurguladı. Birleşmiş Milletler’in yeni göç dalgası oluşabileceği uyarısına dikkati çekerek, “Umarım bu konular operasyonları hazırlayanlar tarafından hesap edilmiştir. Ancak şimdilik çok fazla soru işareti var” ifadelerini kullandı.

Operasyonlarla ilgili olarak da, ”Operasyonları durdurma kararı uygulanmaya başlandı. Bu ara, ABD ve diğer bazı ülkeler tarafından desteklenen grupların Nusra’dan ayrılması için iyi niyet işareti olarak değerlendirilebilir. Bu ayrışma farklı şekillerde yapılabilir. Lozan’daki görüşmede bu konuda uzmanlar düzeyinde çalışma yürütülmesi kararı alındı ve ilk toplantı yarın Cenevre’de düzenlenecek.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER