SON DAKİKA

BIST100
97.454
-1,55%
DOLAR
5,6398
0,07%
EURO
6,4644
-0,07%
ALTIN
222,21
1,24%

Şehit askerimizden duygulandıran şiir

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde düşen helikopterde şehit olan 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın şiiri herkesi duygulandırıyor.

Şehit askerimizden duygulandıran şiir
Bu haber 01 Haziran 2017 - 9:28 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde düşen helikopterde şehit olan 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın şiiri herkesi duygulandırıyor.

Kayseri’de 1. Komando Tugayı’nda 4 yıl görev yapan ve 2016 yılına kadar sancağında iki altın madalya bulunan Tümgeneral Aydoğan Aydın, askerini çok seven askerle birlikte cephede savaştığı için ‘Asker Aydoğan” lakabıyla da tanınıyor.

15 Temmuz 2016’da darbe teşebbüsü sırasında güneydoğuda teröristlerle mücadele eden birliğinin başındayken, isminin sehven darbecilerin hazırladığı listede yer alması sebebiyle görevinden alınan, ardından yapılan soruşturmalarla görevinin başına dönen Tümgeneral Aydoğan Aydın, bir üst rütbeye tümgenaralliğe terfi ederek 23. Jandarma Tümen Komutanlığı’na atanmıştı. Aydoğan Aydın, 1 yıldan beri yeni görev yerinde teröristlere göz açtırmıyordu.

Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Tümgeneral Aydın, son dönemde Şırnak’taki Kato Dağı bölgesi ve Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ndeki İkiyakalar bölgesinde gerçekleştirilen PKK’ya büyük darbe vurulmasında büyük rol oynamıştı.

BÖLGEDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLARDA ERDOĞAN’A BİLGİ VERMİŞTİ

Şehit komutan terör örgütüne darbe vuran operasyonlar gerçekleştirirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu 28 Mayıs günü incelemelerde bulunmak üzere ziyaret ettiği Kato Dağı bölgesinde karşılamış, Soylu’ya operasyonlarla ilgili bilgi vermişti. Süleyman Soylu, daha sonra telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yürütülen operasyon faaliyetleri hakkında bilgi vermiş, Erdoğan ayrıca Tümgeneral Aydın ile de telefonda görüşmüştü.

ERDOĞAN’DAN İLK AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askerlerimizin kahramanlıklarını millet olarak asla unutturmayacaklarını söyledi. 13 askerimizin şehit olmasına yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyep Erdoğan, “Terörle mücadelede son aylarda çok büyük başarılar elde etmemizi sağlayan bu askerlerimizin kahramanlıklarını, ülke ve millet olarak asla unutmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’taki helikopter kazasında 13 askerin şehadeti dolayısıyla mesaj yayımladı. Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan bir helikopterin kaza sebebiyle düşmesi neticesinde 13 askerin şehit olduğunu derin bir üzüntüyle öğrendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgedeki operasyonları yöneten bir Tümgeneralimiz ile çeşitli rütbelerden subaylarımızın da aralarında yer aldığı bu kayıplarımızın acısını, milletimizle birlikte derinden yaşıyoruz. Terörle mücadelede son aylarda çok büyük başarılar elde etmemizi sağlayan bu askerlerimizin kahramanlıklarını, ülke ve millet olarak asla unutmayacağız. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; şehitlerimizin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve aziz milletimize başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum”

ŞEHİT AYDIN’IN ‘HANKE’YE AĞIT’ İSİMLİ DUYGULANDIRAN ŞİİRİ

Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın 1992 yılında Üsteğmen olarak görev yaptığı yıllarda yazdığı ‘Hanke’ye ağıt’ isimle de gündeme geldi. Şehit askerimizin şiiri ise şöyle:

“Doksan kişiydik biz o gün.Aç, susuz, uykusuz. Nasır tutmuş ayaklarla, yürüyorduk kaygusuz. Sis, çamur, kanla, terle, üzerindeydik bulutların. Ayrım Hanke Yaylası’nda, yeşerirken umutlarım. Soğuk namlular elimizde, yürüyorken dağlara. Şehitlerden selam geldi, savaşan tüm sağlara. Uzaklarım yakınlaştı, inancımla, davamla. Uyan Hanke geliyorum, heybetimle, havamla”.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER