SON DAKİKA

BIST100
102.893
1,73%
DOLAR
4,7125
0,10%
EURO
5,5025
-0,42%
ALTIN
197,85
0,15%

Seyahat Acentelarına, Rekabet Soruşturması Açıldı!

Rekabet Kurulu, gündemde olan TÜRSAB ile hac ve umre seyahati düzenleyen bazı Acentalar’la ilgili olarak soruşturma başlattı.

Seyahat Acentelarına, Rekabet Soruşturması Açıldı!
Bu haber 12 Eylül 2017 - 17:04 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

Seyahat Acentelarına, Rekabet Soruşturması Açıldı! Rekabet Kurulu, gündemde olan TÜRSAB ile hac ve umre seyahati düzenleyen  bazı Acentaler’la ilgili soruşturma başlattı.

Rekabet Kurulu, incelemeleri kapsamında bu kez de seyahat acentelarının çalışmalarını mercek altına aldı. Rekabet kurulu bu çalışmalar kapsamında Türkiye Seyahat Acenteları Birliği (TÜRSAB) ile hac ve umre seyahati düzenleyen bazı acentelerla ilgili soruşturma açılmasını karara bağladı.Rekabet Kurumu’nun, internet sitesinde bu yöndeki  Kurul kararına yer verildi.

Buna göre, TÜRSAB’ın, hac ve umre seyahati düzenleyen acentelerin, tur öncesi yaptırmak zorunda olduğu paket tur sigorta poliçelerini kendi iştiraklerinden alınmasını zorunlu hale getirdikleri  kaydedildi. Öte yandan, hizmet bedeli adı altında tahsil edilen bedelin ise, bazı acentelerden almayarak ayrımcılığa sebebiyet verildiği.

Acentalara Rekabet Soruşturması!

Suudi Arabistan’daki taşıma-servis ve yemek hizmetlerinin kendisi tarafından belirlenen teşebbüslerden satın alınmasını şart koşmaları vurgulandı. Bu nedenle,  4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu ihlal ettiği iddiasını içeren başvurunun, yürütülen ön araştırma sonucu karara bağlandığına vurgu yapıldı.

Rekabet Kurumu tarafından yayımlanan açıklamada; Kurul’un bahsi geçen  bulguları ciddi ve yeterli bularak, 4054 sayılı Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik soruşturma başlattığı kaydedildi.  Bu kapsamda Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, TÜRSAB Seyahat Acentaları Hizmetleri Tic. Ltd. Şti, Turser-Tursav Sigorta Acenteliği Ltd. Şti ve Gulf Sigorta AŞ hakkında soruşturma açılmasına  karar verildiğine dikkat çekildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER