SON DAKİKA

BIST100
92.227
-1,57%
DOLAR
5,3293
0,05%
EURO
6,0564
0,06%
ALTIN
213,24
0,04%

SGK açıkladı; Erken emeklilik geri mi geliyor?

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren erken emeklilik merak konusu olmaya devam ediyor. Beklenen açıklama SGK tarafından yapıldı.

SGK açıkladı; Erken emeklilik geri mi geliyor?
Bu haber 26 Mayıs 2017 - 11:30 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren erken emeklilik merak konusu olmaya devam ediyor. Erken emeklilik için yol gözleyen milyonlarca çalışanın merakını giderecek açıklama SGK tarafından sonunda yapıldı.

Emeklilikte yaşa takılanlar konu ile ilgili olarak yapılacak çalışmaları ve erken emeklilik hakkında yapılacak açıklamalar merakla beklenirken, geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, “Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sabırla o yaşını tamamlamalarını öneriyoruz ve bunun dışında bir düzenleme yapamayacağımızı ifade ediyoruz” şeklinde konuşmuştu.

BEKLENEN AÇIKLAMA SGK’DAN

Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı da konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, konuya ilişkin “Şu anda kadınlarda 58, erkeklerde 60 emeklilik yaşı uygulanıyor. Buna rağmen bunu delmeye çalışıyorlar. Önceleri çıraklık eğitiminin emeklilik başlangıcı alınmasını istediler. Şimdi de staj süresinin emeklikten sayılması isteniliyor. Böylece bir süre sonra emeklilik yaşının yeniden düşürülmesine kadar gidecek” değerlendirmede bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER