SON DAKİKA

BIST100
91.801
-0,46%
DOLAR
5,3597
0,62%
EURO
6,0753
0,38%
ALTIN
214,34
0,60%

SGK bünyesinde istihdam etmek için 193 personel alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 193 büro personeli alacak. Personel alımı başvuruları bugün akşam son buluyor. Başvuru için koşullar haberin içinde.

SGK bünyesinde istihdam etmek için 193 personel alacak
Bu haber 24 Nisan 2017 - 14:48 'de eklendi ve 189 kez görüntülendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 193 büro personeli alacak. Personel alımı başvuruları için son gün ise bugün.

SGK, bünyesinde alınacak 193 sözleşmeli personel için başvurularda sona gelinirken, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSSP93) puan türü esas alınarak toplam 193 sözleşmeli büro personeli alınacağını açıkladı.

10 Nisan’da başlayan ilana başvurular bugün itibaren sona erecek. Başvuru alınacak kadro ise büro personeli. Peki başvuruyu kimler yapabilir

SGK büro personelliği için “657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olanlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olanlar ve 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 puan türünden en az 80 puan almış olanlar, üniversitelerin aşağıda belirtilen önlisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birinden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olanlar, sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir hali bulunmayanlar, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmayanlar, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olanlar” başvuru yapabilcek.

PEKİ BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru işlemleri ise şöyle yapılacak: ” Başvurular elektronik olarak yapılacak. Adaylar 10 Nisan 2017 – 24 Nisan 2017 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ile https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresinde bulunan başvuru ekranına giriş yapacak olup, ‘Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Büro Personeli Başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan sonra ‘tamam’ ve ‘onayla’ butonuna tıklayarak başvurularını tamamlayacaklar”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER