SON DAKİKA

BIST100
95.711
0,87%
DOLAR
6,2958
-1,39%
EURO
7,3724
-1,13%
ALTIN
243,02
-1,25%

SSK prim sorgulama TC no ile nasıl yapılır?

SSK Prim gün sayısını e-devlet üzerinden işlemler yaparak öğrenebilirsiniz. turkiye.gov.tr üzerinden giriş yapan vatandaşlar burada TC ile SSK Prim Günü Sorgulama, SSK Prim Borcu Sorgulama gibi bir çok işlemi hızlı şekilde gerçekleştirebilir. İşte E devlet üzerinden TC kimlik, SSK ya da Bağkur numarası ile GSS Borç Durumu Belgesi Sorgulama, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, SGK prim sorgulama işlemlerini tek seferde yapabilirsiniz...

SSK prim sorgulama TC no ile nasıl yapılır?
Bu haber 23 Temmuz 2017 - 16:14 'de eklendi ve 422 kez görüntülendi.

SSK Prim ve ya şimdiki ismiyle SGK gün sayısını e-devlet üzerinden işlemler yaparak öğrenebilirsiniz. turkiye.gov.tr üzerinden giriş yapan vatandaşlar burada TC ile SSK Prim Günü Sorgulama, SSK Prim Borcu Sorgulama gibi bir çok işlemi hızlı şekilde gerçekleştirebilir. İşte E devlet üzerinden TC kimlik, SSK ya da Bağkur numarası ile GSS Borç Durumu Belgesi Sorgulama, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, SGK prim sorgulama işlemlerini tek seferde yapabilirsiniz…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hizmet dökümü alma, Ortak (4A/4B/4C) Hizmetler, GSS Borç Durumu Belgesi Sorgulama, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, SGK Tescil gibi tüm işyerleri TC kimlik, SSK ya da Bağkur numarası ile e-Devlet Kapısı Üzerinden gerçekleştirebilirsiniz…

İNTERNET ÜZERİNDEN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı ile sigorta sorgulama, ilgili sayfaya girdikten sonra TC kimlik numaranızı, uyruğunuzu, cilt numaranızı, doğum yılınızı ve nüfus ilinizi doldurulması gereken alana yazıp ‘Sorgula’ butonuna tıkladıktan sonra SGK hizmet dökümü bilgilerine ulaşabilirsiniz.

YİNE İNTERNET ÜZERİNDEN E-DEVLET’LE SORGULAMA

E-Devlet ile sorgulama yapmak için de ister bilgisayardan ister cep telefonundan ister tabletten gireceğiniz e-devlet sayfasında 4A SGK hizmet dökümü ya da SSK hizmet dökümü bilgilerinize erişerek sigorta sorgulamanızı öğrenebilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRENİZ YOKSA

Eğer henüz bir e-devlet şifresi almadıysanız, bunun yolu da çok kolaydır. E devlet şifresi almak için PTT şubelerine giderek 2 TL ödemeniz yeterli olacaktır. E devletten de SGK hizmet dökümü iiçin sisteme TC. kimlik numaranız ve bu şifre ile giriş yapmanız yeterli olacaktır.

SSK PRİM SORGULAMA

Peki SSK prim sorgulama nasıl yapılır? SSK prim sorgulama sayesinde hangi tarihler arasında, ne kadar prim yatırıldığını, Nerelerde çalıştığınızı, ne kadar süreyle çalıştığınızı, kaç firma değiştirdiğinizi, her firmadan ne kadar prim yatırıldığını öğrenmeniz mümkündür.

Bunun için de yukarıda saydığımız SGK prim sorgulamada, 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulama ile aynı işlemleri yapmanız gerekecektir. Bu işlemlerde de gerek E-SGM ya da e-devlet üzerinden gerekli boşlukları doldurarak prim dökümüne kolayca erişebileceksiniz.

SGK PRİM DÖKÜMÜ NERELERDE KULLANILIR?

Kolayca ulaşabileceğiniz SGK hizmet dökümü belgesiyle birçok işleminizi halledebilirsiniz. Bu sorgulamayla primlerinizin düzenli yatıp yatmadığını göreceğiniz gibi, iş başvuruları sırasında da istenilen belgeler arasındadır.

SSK Sigorta primi ve emeklilik hakkında detaylı haber için tıklayın

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER