SON DAKİKA

BIST100
99.677
1,76%
DOLAR
5,3349
0,24%
EURO
6,0668
0,22%
ALTIN
219,96
0,40%

Sicil affı Meclis’e geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnaf ve şirketlere sicil affı çalışmasını bitirdiklerini ve Maliye Torba Yasası ile birlikte Meclis’e geleceğini söyledi.

Sicil affı Meclis’e geliyor
Bu haber 20 Aralık 2016 - 9:30 'de eklendi ve 310 kez görüntülendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnaf ve şirketlere sicil affı çalışmasını bitirdiklerini ve Maliye Torba Yasası ile birlikte Meclis’e geleceğini söyledi.

Sicil affının uzun zamandır beklenen bir talep olduğunu kaydeden Bülent Tüfenkci, “Başbakanımızın talimatı ile kısa sürede çalışmayı bitirdik. Maliye Torba Yasası içerisinde bu hafta zannedersem komisyonlarda görüşülmeye başlanacak” dedi.

Bülent Tüfenkci, düzenlemeden çok kişinin yararlanacağına belirterek şunları söyledi: “Özellikle burada halen ödenmemiş karşılıksız çeki olan 566 bin 116 kişi, kredi kartı nedeniyle yasal takip borcu bulunan 2 milyon 233 bin 188 kişi, bireysel kredilerden yasal takip borcu bulunan 1 milyon 729 bin 846 kişi, ticari kredilerden yasal takip borcu bulunan 535 bin 379 şahıs şirketi ile 99 bin 929 sermaye şirketi olmak üzere gerçekten epeyce bir rakam tutan insanı, şirketleri ilgilendiren bir düzenleme. Tabii bunların bir kısmı daha önce borçlarını, kredi kartlarını veya çeklerini ödedikleri halde, geciktirdikleri için sicilleri bir şekilde bozulan şahıslardı. Bir kısmı borçları olduğu halde daha sonra kapatmalarına rağmen sicillerindeki bu sıkıntı duruyordu. Bunu gidermek adına altı ay içerisinde başvurmaları ve geçmiş çeklerini, senetlerini ödemeleri veya yeniden borçlarını yapılandırmaları halinde sicil affından faydalanmış olacaklar. Böylelikle yeni bir heyecan ve şevkle yollarına devam edecekler. Bir kısmı da artık özellikle sermaye şirketleri ve şahıs şirketlerinin işlevleri tamamlanmış vaziyette. Bunlar da zannedersem çok bunlar için önem arz etmeyebilir ama büyük bir kesim için arz ediyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER