SON DAKİKA

BIST100
96.087
1,27%
DOLAR
6,1128
-0,90%
EURO
7,0321
-1,08%
ALTIN
233,53
-2,13%

Sigara zammı iptal edildi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sigara zammı konusunda flaş açıklama yaptı. Bakan Ağbal, planlanan zammın iptal edildiğini söyledi.

Sigara zammı iptal edildi
Bu haber 30 Haziran 2017 - 14:35 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sigara zammı konusunda flaş açıklama yaptı. Bakan Ağbal, planlanan zammın iptal edildiğini söyledi.

Dünden bu yana büyük tartışma konusu olan sigara zammı resmen iptal edildi. Tütün ürünleri ve sigaraya zam yapılacağı söylentisinin ardından sigara tiryakileri daha zam gelmeden isyan etmişti. Maliye Bakanı Ağbal, tütün ürünleri ve sigarada yapılması planlanan vergi zammından vazgeçtiklerini söyledi.

Sigara zammı açıklaması geldi

Bakan Ağbal, enflasyon hedeflerinin yakalanması amacıyla yapılması planlanan sigara zammı konusunda “Sigara, enflasyon sepeti içinde önemli bir yekün oluşturuyor. Geçen sene de sigara fiyatlarında artışlar meydana geldi; o da 2016 enflasyonunu etkiledi ve 2017’de baz etkisi yarattı. Bu sene bu kaynaktan gelebilecek enflasyonist etkileri ortadan kaldırmak amacıyla Bakanlar Kurulu kararıyla vergi artışı yapmamaya karar verdik” dedi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile tütün ürünlerinin asgari maktu ve maktu vergi tutarlarında, ÖTV kanununa göre ÜFE oranında yapılması öngörülen otomatik maktu vergi artırımının temmuz-aralık dönemi için uygulanmayacağı açıklanmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER