SON DAKİKA

BIST100
96.510
0,06%
DOLAR
5,6565
0,07%
EURO
6,5155
0,27%
ALTIN
222,64
-0,15%

Şimdi de sahte HGS; PTT uyardı

PTT, HGS'ye ait ve android işletim sistemine sahip telefonlarda çalışan yazılımın sahtelerinin tespit edildiği açıkladı.

Şimdi de sahte HGS; PTT uyardı
Bu haber 02 Mayıs 2017 - 13:57 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

PTT, HGS’ye ait ve android işletim sistemine sahip telefonlarda çalışan yazılımın sahtelerinin tespit edildiği açıkladı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan kurum, müşteriler söz konusu yazılımları silmeleri konusunda uyarıldı.

Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) ait ve android işletim sistemine sahip telefonlarda çalışan yazılımın sahtelerinin tespit edildiği bildiren PTT, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, şirketin hizmetleri arasında yer alan HGS’ye ait ve android telefonlarda çalışan yazılıma benzeyen sahte yazılımların belirlendiği bildirililerken, söz konusu yazılımlara ait kaynak kodu üzerinde yapılan incelemeler sonucunda sahte yazılımın kredi kartı ve telefonda kayıtlı bilgiler gibi müşteri verilerini çalmaya yönelik özelliklerinin bulunduğunun altı çizildi.

Açıklamada, “Hizmet sunumunda önem verdiğimiz önemli kriterlerden birisi olan şirketimize güven unsurunu zedelemeye yönelik bahsi geçen sahte yazılımların ‘Google Play’den kaldırılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Şirketimiz müşterilerinin bu uygulamaları kullanmamaları ve söz konusu yazılım kullanıcılarının da sahte yazılımı telefonlarından kaldırmaları gerekmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER