SON DAKİKA

BIST100
91.445
-1,50%
DOLAR
5,4784
0,15%
EURO
6,1585
0,14%
ALTIN
211,15
-0,53%

Şırnak yeniden inşa edilecek

Şırnak Valisi Ali İhsan Su: Şırnak tamamen yeniden inşa edilecek. Terörden arındırılan Şırnak altyapısı da dahil yeniden inşa edilecek.

Şırnak yeniden inşa edilecek
Bu haber 01 Şubat 2017 - 16:12 'de eklendi ve 483 kez görüntülendi.

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, terörden arındırılan Şırnak’ı yeniden inşa edeceklerini ve 6 bin konut yapılacağını söyledi.

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, hain terör örgütü PKK’nın saldırıları sonucu evleri yıkılan veya kullanılamaz duruma gelen mağdur vatandaşlar için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Şırnak’ı yeniden inşa edeceklerini söyleyen Vali Su, terör mağdurları için ilk etapta 1266 konut yapılacağını söyledi.

TERÖRÜN İZLERİ SİLİNİYOR

Vali Su, Şehr-i Nuh Mahallesi Cizre Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. Vali Su hem esnafın sorunlarını dinledi hem de vatandaşlara kentte yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Kentte alt yapının sıfırdan yenilendiğini söyleyen Vali Ali İhsan Su, havaların düzelmesiyle kentin bir şantiye şehri haline geleceğini söyledi.

“ESKİ BELEDİYE ÇALIŞMAMIŞ”

sU, “Eski belediye maalesef çalışmamış, su şebekesine asbestli borular döşenmiş, ama biz hepsini sıfırdan yeniliyoruz.” dedi ve bu çalışmalar için 23 milyon lira harcama yapacaklarını aktardı.

“Şırnak’a 6 bin konutun yanı sıra taziye evleri, alışveriş merkezi, gençlik merkezleri, park ve bahçeler inşa edeceğiz” diyen Vali Su, vatandaşların kullandıkları evleri kaç metrekare ise o ölçüde eve sahip olacaklarını aktardı. Vali Su, “Evet ben bunu kabul ediyorum diye imza attığı an her ay 560 lira kira bedeli veriyoruz. Çok güzel bir şehir kuruyoruz. Caddelerimize 105 kilometre sıcak asfalt yapacağız. Şırnak’ı yeniden inşa edeceğiz. Yapacağımız 6 bin konutun yanı sıra konutların yapıldığı alanlarda taziye evleri, alışveriş merkezi, gençlik merkezleri, park ve bahçeler olacak. Geniş cadde ve yolların olduğu çok güzel bir Şırnak inşa edeceğiz. İnşallah çok da güzel olacak.” dedi.

Kafede oturan gençlere şu anki huzurdan memnun olup olmadığını soran Su’ya, gençler de memnun olduklarını belirterek, “Allah o günleri bir daha göstermesin.” dedi.

Bir esnafın Şırnak-Van, Şırnak-Cizre karayolunun son durumunu sorması üzerine Vali Su, “Yolları yapıyoruz, teröristler bomba döşeyip bozuyor ama yakın zamanda her iki yolda çalışmalar başlayacak ve bu yıl bitirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER