SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7915
-0,30%
EURO
5,6377
0,61%
ALTIN
189,57
0,27%

Son dakika… Sigarayı bırakmak isteyenlere müjde

Sigarayı bırakmak isteyenlere nikotin ilaçları sigortası olsun olmasın ücretsiz verilecek. Bu uygulama 300 bin kişiyle sınırlandırıldı.

Son dakika… Sigarayı bırakmak isteyenlere müjde
Bu haber 08 Mayıs 2017 - 9:50 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.

Sigarayı bırakmak isteyenlere nikotin ilaçları sigortası olsun olmasın ücretsiz verilecek. Resmi Gazete de yayımlanan bu uygulama 300 bin kişiyle sınırlandırıldı.

SİGARAYI BIRAKMAK İSTEYENLER DİKKAT

300 bini geçmemek şartıyla sigarayı bırakma tedavisi gören kişiler, sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın nikotin replasman ve ilaçları ücretsiz alabilecek.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Bakanlar Kurulu’nun 6 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanan ve belirli kamu hizmetlerinden kimlerin ücretsiz veya indirimli yararlanabileceğini belirleyen, ‘kamuda tasarruf kararnamesi’ olarak bilinen kararnameye bu yönde geçici bir madde ekleyen kararı yayımlandı.

TASARRUF KARARNAMESİ KAPSAMI DIŞINDA

Karara göre sigarayı bırakma tedavisi alanlar, sayıları 300 bini geçmemek şartıyla herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığı’nca temin edilerek birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kuruluşlarına dağıtılacak nikotin replasman preparatları ile ilaçlardan, tütün bağımlılığı ve eğitim birimleri kanalıyla yaralanmada tasarruf kararnamesi kapsamı dışında tutulacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER