SON DAKİKA

BIST100
102.980
1,82%
DOLAR
4,7049
-0,07%
EURO
5,4927
-0,60%
ALTIN
198,02
0,24%

S&P Türkiye Hakkında Kararını Açıkladı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, ülkenin not görünümünün negatif olduğunu açıkladı.

S&P Türkiye Hakkında Kararını Açıkladı
Bu haber 04 Kasım 2017 - 18:17 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, ülkenin not görünümünün negatif olduğunu açıkladı. Türkiye’nin yabancı para cinsinden kredi notunu “BB”, yerli para cinsinden notunu “BB+” olarak teyit etti.
En son değerlendirmeyi 5 Mayıs 2017’de yapan kuruluş, yabancı para cinsinden kredi notunu “BB”, yerli para cinsinden notunu “BB+” seviyesinde, not görümünü de “negatif” olarak açıklamıştı. S&P böylelikle Mayıs ayı kararında bir değişikliğe gitmemiş oldu. 2016 Temmuz ayındaki darbe girişimine rağmen, Türkiye ekonomisinin güçlü mali hareketiyle darbe girişimine olumlu tepki verdiğine değinildi. S&P, enflasyon baskılarının yatışması durumunda Türkiye’nin görünümünün “durağana” revize edilebileceğini de duyurdu. Ancak yapılan açıklamada, Türkiye’de para politikalarının enflasyon ve döviz baskılarını durdurmakta yetersiz kalması durumunda, ülkenin ekonomik ve finansal istikrar gücünü kaybedebileceği hakkında uyarıda bulunuldu.
S&P’nin Kararından Sonra Doların Durumu
ABD Başkanı Donald Trump’ın Fed Başkanlığı için Jerome Powell’ı aday göstermesiyle 3.80’in altına gevşeyen kur yeni günde kritik eşiği geçmişti. Bugün açıklanan enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından da yukarı yönlü hareketini sürdürerek TSİ 17:57’de 3.88’i geçti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER