SON DAKİKA

BIST100
98.455
1,69%
DOLAR
5,3241
-0,23%
EURO
6,0579
-0,56%
ALTIN
219,32
-1,05%

TANAP için 800 milyon dolarlık kredi

Dünya Bankası, TANAP için Türkiye ve Azerbaycan’a yönelik toplamda 800 milyon dolarlık kredi verdi. Türkiye ve Azerbaycan Dünya Bankası’ndan 400’er milyon dolarlık kredi kullanmış olacak.

TANAP için 800 milyon dolarlık kredi
Bu haber 21 Aralık 2016 - 11:32 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi.

Dünya Bankası, TANAP için Türkiye ve Azerbaycan’a yönelik toplamda 800 milyon dolarlık kredi verdi. Türkiye ve Azerbaycan Dünya Bankası’ndan 400’er milyon dolarlık kredi kullanmış olacak.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) Projesi için, Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulundan açıklama geldi.  Dünya Bankası, TANAP için Türkiye ve Azerbaycan’a 400’er milyon dolarlık kredi verdi.

Dünya Bankası, TANAP projesi için açıklamada bulundu. Açıklamada, kredinin kullanıcıları Azerbaycan Cumhuriyeti’nin garantisi altında Güney Gaz Koridoru Kapalı Anonim Şirketi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin garantisi altında Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) olduğu kaydedildi.

TANAP projesiyle ilgili Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Başkan Yardımcısı Cyril Muller, şunları söyledi: “Hazar Denizi’nden Avrupa’ya enerji taşıyacak Güney Gaz Koridorunun ilk gerçekleşmesi olan bu dönüşümsel projeyi destekleyen ortaklar koalisyonunun bir parçası olmakta büyük heyecan duyuyoruz. TANAP sadece Azerbaycan ve Türkiye için rekabet gücünü arttırmakla ve insanlar için ekonomik fırsatlar yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda  bölgesel ticareti destekleyecek, bağlantı olanaklarını iyileştirecek ve Türkiye ve Avrupa’da enerji güvenliğini sürdürülebilir bir şekilde destekleyecektir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER