SON DAKİKA

BIST100
95.780
0,94%
DOLAR
6,3150
-1,09%
EURO
7,3976
-0,79%
ALTIN
244,98
-0,45%

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 1300 Memur Alımı Yapacak!

Birçok devlet kurumu ya da kuruluşu personel alımı yapıyor. Bu kurumlardan biri de Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü... Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı yapacak. Peki Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kaç memur alacak? İşte cevabı

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 1300 Memur Alımı Yapacak!
Bu haber 09 Temmuz 2017 - 14:39 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

Birçok devlet kurumu ya da kuruluşu personel alımı yapıyor. Bu kurumlardan biri de Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü… Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı yapacak. Peki Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kaç memur alacak? İşte cevabı

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları ne zaman yapılacak? Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kaç memur alacak gibi sorular sıkça sorulmaya başlandı. Genel müdürlükten yapılan açıklamaya göre Tapu Kadastro personel alımına 487 adet Büro Personeli ve 813 adet Tekniker unvanında olmak üzere toplam 1300 adet sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Sözleşmeli personel pozisyonları için tercih kılavuzları ÖSYM’nin internet sitesinden yayınlanacak. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü büro personeli ve tekniker olmak üzere toplam bin 300 kişi alacak. ÖSYM tarafından B grubu puan sahiplerinin değerlendirileceği Tapu Kadastro memur alımı başvurusu için tercih tarihi 20-29 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Konuyla ilgili Devlet Personel Başkanlığı personel alımına yönelik yayınladığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi: “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı gerçekleştirecektir. Bu alımla 487 adet Büro Personeli ve 813 adet Tekniker unvanında olmak üzere toplam 1300 adet sözleşmeli personel alınacaktır. Ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personeli pozisyonlarının bulunduğu Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için (2016-KPSS Lisans), ön lisans pozisyonlar için (2016-KPSS Ön Lisans) sınav sonuçları kullanılacaktır. Adaylar tercihlerini, 20-29 Haziran 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir”

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bin 300 Memur Alımı başvuru ücreti!

Bu arada başvuru ücreti de belirlendi. Personel alımı için yapılacak tercihler 15 TL olarak belirlenirken, ödemeler Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ya da ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/) üzerinden gerçekleştirilecek.

TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİN 300 MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Tapu Kadastro Genel Müdürllüğü Bin 300 Memur Alımı Başvuru şartları ise şöyle “Sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır. Adayların bu kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans), ön lisans düzeyinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için ise 16 Ekim 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Önlisans) girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. İlgili sınav puanı, en az 60 olan adaylar tercih yapabileceklerdir. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER