SON DAKİKA

BIST100
117.522
0,58%
DOLAR
3,7912
0,22%
EURO
4,6659
-0,01%
ALTIN
161,95
0,01%

Tarihi zirve sona erdi

Tarihi zirve sona erdi
Bu haber 14 Aralık 2016 - 14:26 'de eklendi ve 253 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli ve CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çankaya’da gerçekleştirdikleri terör zirvesi sona erdi. Tarihi zirve sonrası üç lider ortak basın açıklaması yaptı.

BAŞBAKAN YILDIRIM: VERİMLİ BİR TOPLANTI OLDU

İlk sözü Başbakan Binali Yıldırım aldı. Yıldırım, terörle mücadele konusunun siyaset üstü bir konu olduğunu söyledi. Terörle mücadele konusunda kararlılığın gerek CHP gerek MHP gerekse de AK Parti’de devam edeceğini söyleyen Yıldırım, “Bu konuda yapılacak her türlü kararda sayın genel başkanlar gerekli katkıyı sonuna kadar vereceklerini ifade etmişlerdir. Ülkemizin terörle mücadele faaliyeti bir beka sorunudur. Burada içeride ve dışarıda kim ne söylerse söylesin, bizim için anlamı yoktur. Bu çerçevede geniş kapsamlı değerlendirmeler yaptık. Yapılan çalışmaları sayın genel başkanlarla paylaştık, kendilerinin düşüncelerini dinledik, önerilerini not aldık. Gayet verimli bir toplantı oldu” dedi.

KILIÇDAROĞLU: TERÖR TEK BİR PARTİNİN ÇÖZECEĞİ BİR SORUN DEĞİL

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, terörün tek bir partinin çözebileceği bir sorun olmadığını belirtti. Destek vermeye hazır olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Sayın Başbakan yaşanan terör olayları ile ilgili bizi bilgilendirdi. Teröre karşı hep beraber mücadele etmemiz gerektiği konusunda bir uzlaşmamız oldu. Terör bir insanlık suçudur. Terör bir partinin tek başına çözeceği bir olay olmasının ötesinde tüm sivil toplum kuruluşlarının ortak sorunudur. Kendilerine bu konuda önerilerimiz aktardık. Terör olayları bir an önce bitirilmeli. terörle mücadele için kim ön ayak oluyorsa biz de kendilerine destek veririz.” dedi.

BAHÇELİ: MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLMELİDİR 

” Sayın Başbakanımızın çağrısı üzerine Türkiye’de alçakça sürdürülmek istenen terörle mücadeleyi değerlendirmek amacıyla yapılan toplantı, milletimizin beklentilerine cevap verecek bir olgunluk içerisinde gerçekleşmiştir. Siyasal partiler, terör konusunda kesin ve acımasız bir kararlılıkla mücadelenin sürmesini talep etmektedir.”

Görüşmenin ardından Başbakan Yıldırım ve MHP lideri Bahçeli’nin kurmaylarıyla değerlendirme yapması bekleniyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise saldırının olduğu noktaya karanfil bırakacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER