SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

Tartışmalar bitmek bilmiyor; Ramazan’da zam var mı yok mu?

Ramazan ayının yaklaşmasıyla gıdaya zam konusu da vatandaşın gündemi olmaya başladı. Faruk Çelik zam konusunda açıklama yaptı.

Tartışmalar bitmek bilmiyor; Ramazan’da zam var mı yok mu?
Bu haber 18 Mayıs 2017 - 15:01 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla gıdaya zam konusu da vatandaşın gündemi olmaya başladı. Gerek esnaf odaları gerek esnaflar gerekse vatandaşlar, gıda fiyatlarına yoğunlaşmış durumda.

Konuyla ilgili en son açıklama Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’ten geldi. Kırmızı et ve ekmek fiyatlarının tek merkezden belirlenmesine yönelik çalışmalara ilişkin konuşan Bakan Faruk Çelik, “Alınmış ve hemen uygulamaya konulmuş bir karar yok” ifadelerini kullandı.

BAKAN, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Bakan Faruk Çelik, ekmekteki fiyat farklılıklarının önüne geçmek için yürütülen çalışmalara ilişkin, ekmek fiyatlarının halihazırda 81 ildeki komisyon kararı ve valilik onayıyla belirlendiğini anımsatarak, bu nedenle bazı fiyat farklılıklarıyla karşı karşıya kalındığını bildirdi.

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı ve yöneticileriyle bir araya geldiklerini kaydeden Faruk Çelik, aksaklıkların giderilerek olumsuz uygulamaların önüne geçmek için nasıl bir yöntem izleyebileceklerine ilişkin görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

DEĞERLENDİRMELERİMİZ DEVAM EDİYOR

Ankara’da bütün sivil toplum kuruluşlarının, esnaf odalarının, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katılımıyla bir yapının oluşması mı doğru olur, yoksa illerdeki bu yapının idame ettirilmesi mi, bunun üzerinde durduklarını anlatan Faruk Çelik, “Şu anda Fırıncılar Federasyonu ve esnaf odalarıyla değerlendirmelerimiz devam ediyor. Gıda Komitesinde de bu konuyu görüşüyoruz. Ekmek üretiminin girdilerinde bir değişiklik olmamasına rağmen illerdeki fiyat farklılıklarına karşı nasıl bir yaklaşım sergileyebiliriz diye yaptığımız bir çalışmadır, yoksa alınmış ve hemen uygulamaya konulmuş bir karar yok” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER