SON DAKİKA

BIST100
96.121
-0,50%
DOLAR
6,1954
-0,86%
EURO
7,3242
0,32%
ALTIN
240,64
-0,56%

Taşeron kadro için son durum – Türk-İş’ten Taşeron işçiler için üzücü haber

Taşeron kadro için Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'dan üzücü bir açıklama geldi. 2017 yılında kadro bekleyen taşeron işçiler için açıklama yapan Ergün Atalay, taşerona kadro konusunda belirli bir mesafe aldıklarını ancak devamının gelmediğini belirtti.

Taşeron kadro için son durum – Türk-İş’ten Taşeron işçiler için üzücü haber
Bu haber 24 Temmuz 2017 - 14:00 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Taşeron kadro için Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’dan üzücü bir açıklama geldi. 2017 yılında kadro bekleyen taşeron işçiler için açıklama yapan Ergün Atalay, taşerona kadro konusunda belirli bir mesafe aldıklarını ancak devamının gelmediğini belirtti.

2017 Taşeron kadro son durum belirsizliğini koruyor. Kadro bekleyen taşeron işçileri üzen haber ise Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’dan geldi. Taşeron işçilere kadro konusunda mücadele verdiklerini kaydeden Ergün Atalay, taşeron kadroda belirli bir noktaya geldiklerini ancak devamının gelmediğine dikkat çekti. 2017 yılında taşeron işçilere kadro verileceği duyuran hükümetten şuana kadar somut bir adım gelmedi.

TAŞERON KADRO GÜNDEME GELDİ

Durumu değerlendiren TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, kısa bir süre önce kamu toplu sözleşmelerine imza attıklarını, bunun uzun yıllardan beri yaptıkları en iyi sözleşmelerden biri olduğu kaydetti. Taşerona kadro konusunun da toplu sözleşmeler görüşmelerinde gündeme geldiğini ifade eden Atalay, “Taşeron ve 5 ay 29 gün geçici çalışan kardeşlerimizle ilgili emek, gayret sarf ediyoruz. Taşeronda belirli bir noktaya geldik ama arkası gelmedi. Maalesef kadro bekleyen taşeron arkadaşlarımız var. Taşerondan daha önemli olan, bu ülkede 20 yıldır 5 ay 29 gün çalışan arkadaşlarımız var. Şekerde, tarımda var, demiryollarında, ormanda var. Topladığınızda bu sayı 22 bini geçmiyor. Maalesef bu konuyla ilgili geçen sene ülkeyi yönetenlerden söz almamıza rağmen, şu ana kadar olumlu bir netice alamadık” dedi

TAŞERON KADRO İÇİN SÖZÜ İSTEDİ

Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda hükümetten söz isteyen TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, şunları söyledi: “Özellikle Sayın Başbakanıma buradan ifade etmem gereken iki konu var. Sayın Başbakanım, malumunuz taşeronlarla ilgili konu devam ediyor, çalışmalarınızı biliyorum. Bu taşeronda ki arkadaşlarımız devletin çatısı altında olsun. Aradaki aracılara ne veriyorsanız hatta yüzde 10 altını bize verin. Bu taşeronla ilgili problemi bir an evvel çözersek siz de rahatlarsınız, ülke de rahatlar. Bizim kamuda 5 ay 29 gün çalışan geçici işçilerimiz var. Kurumlar ne kadar talep ediyorsa Sayın Başbakanım, o sürede yani kurum desin ki ‘Ben 8 ay, 10 ay, 12 ay.’ Ne kadar talep ediyorsa yani bu sözleşme sürecinde, şu önümüzdeki dönemde bunu da çözersek özellikle taşeron ve geçici işçilere müjdeli haber veririz diye düşünüyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER