SON DAKİKA

BIST100
91.687
0,54%
DOLAR
5,4752
1,05%
EURO
6,2816
0,63%
ALTIN
226,36
1,00%

Taşeron Süreci Yıl Sonuna Kadar Tamam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerler ilgili devam eden süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Taşeron Süreci Yıl Sonuna Kadar Tamam
Bu haber 13 Kasım 2017 - 10:21 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerler ilgili devam eden süreç hakkında açıklamalarda bulundu.
Bu sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşların kamuda istihdamları ile ilgili çalışmaları tamamlayacaklarını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, gereğini yapacaklarını söyledi. Bakan Sarıeroğlu “Taşerondaki kardeşlerimizin taleplerini, ihtiyaçlarını çok iyi biliyorum. Göreve geldiğimizde hemen çalışmaya başladık. Konuyu farklı mecralara çekmeye çalışan kesimler var ama Sayın Başbakanımız grup toplantısında gerekli açıklamayı yaptı. İnşallah bu sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşlarımızı kamuda istihdamlarıyla ilgili çalışmayı tamamlayıp gereğini yapacağız.” diye konuştu.

5,2 Oranında Büyüme Oranına Sahibiz
Çalışma Baknı Jülide Sarıeroğlu, 10 yıl içinde 6.5 milyon kişiyi iş sahibi yaptıklarını vurgulayarak, şu anda 5.2 büyüme oranına sahip olduğumuzu söyledi. Sarıeroğlu, ‘Bu oranın istihdama yansıması için çalışıyoruz. Bu konuda İŞKUR çok önemli bir kurum, 2002’de 20 bin kişiyi işe yerleştirmiş. Ekim ayında 900 bin kişiyi işe yerleştimiş. Türkiye’nin gelişimini bu rakamlardan görebiliriz’ diye konuştu.

10 Yılda 6.5 Milyon Kişiye İstihdam
Türkiye 10 yılda 6.5 milyon kişiye istihdam sağlandı. 8 milyon kişi iş gücü piyasasına girdi. Bu rakamların 3.5 milyonu kadın. Bakan Jülide Sarıeroğlu, bu rakamların neredeyse bir Avrupa Birliği ülkesinin nüfusuna denk geldiğini ifade ediyor. Bu rakamlar üzerinde manipülasyon yapmaya çalışanlar olduğunu söyleyen Sarıeroğlu, kim ne derse desin rakamlar nettir diye konuştu. Bakan Sarıeroğlu açıklamalarına “Türkiye 10 yılda 6.5 milyon insana istihdam sağlamıştır. İstihdam seferberliği kapsamında son 1 yılda 1 milyon 300 bin kişiye istihdam yaratmıştır. Bu yerilecek değil alkışlanacak bir performanstır. Dünyanın örnek aldığı bir başarı hikayesidir.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER