SON DAKİKA

BIST100
91.801
-0,46%
DOLAR
5,3610
0,64%
EURO
6,0751
0,37%
ALTIN
214,36
0,61%

TEOG Konusunda Son Karar!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını açıkladı. TEOG Konusunda Son Karar!

TEOG Konusunda Son Karar!
Bu haber 19 Eylül 2017 - 15:05 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,  “Hiçbir evladımızın kendi geleceğinden kaygı duymasına gerek yok” dedi.  Milli Eğitim Bakanlığının ölçme, değerlendirme konusunda en deneyimli  kuruluş olduğunu kaydeden Yılmaz, “Dolayısıyla tüm velilerimizden istirhamım şu  ki; evlatlarınız evladımız; kafalarında  en ufacık bir soru dahi olmasın.  Kendilerini kaygıya, sıkıntıya düşürecek hiçbir şey olmayacaktır” dedi. Bakan Yılmaz, “Bize güvenin. Kimsenin kaygılanmasına gerek yok” diye konuştu.

TEOG, Bu Yıl  Yapılmayacak!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “İnşallah, TEOG’un kaldırılması da çok daha iyi olacaktır.  Uygulamada herkes görecektir ki ‘Gerçekten iyi oldu teşekkür ederiz’  diyeceklerdir. TEOG’un kaldırılmasına karar  verildi. TEOG’un kaldırılması da Türkiye’nin önünün açılması, evlatlarımızı yarış  atı konumuna koyduk yani. İnanın evlatlarımız büyüyor, büyüdüğünü fark  edemiyorsunuz.” Yorumunda bulundu. Etüt merkezlerinin sırf  TEOG’dan dolayı arttığına vurgu yapan Yılmaz, “Türkiye’yi hep beraber 21. yüzyıla taşıyacağız.” Dedi.

Bakan Yılmaz,  TEOG’un bu sene uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin bir  soru üzerine “Bu sene uygulanmayacak, bu sene TEOG yapılmayacak” açıklamasında bulundu. TEOG yerine adrese dayalı ya da sınavsız geçiş modelinin uygulanıp  uygulanmayacağına ilişkin bir soru üzerine Yılmaz, “Üzerinde bakanlığımız çalışma  yapıyor. Bakanlar Kurulumuza sunacağız, Bakanlar Kurulunda çıkan kararı da  milletimizin bilgisine sunacağız.”  Dedi.

Yeni Taslak Metin Çıkması Bekleniyor!

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığı’nda yeni liseye geçiş sistemine ilişkin çalışma grubu oluşturuldu. Bu hafta bakanlık yetkilileri ve özel okul temsilcilerinin bir toplantı yapacağı açıklandı. Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim  Kurulu Başkanı Nurullah Dal, “TEOG denen sistem kalktı. Yeni bir sistem gelecek.  Bazı okullar  kendi yapacakları sınavla öğrenci alacak. Bunu da biliyoruz. Söz konusu sınav da  bakanlık tarafından hazırlanacak.  Yarın taslak bir metnin çıkmasını bekliyoruz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER