SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7915
-0,30%
EURO
5,6377
0,61%
ALTIN
189,57
0,27%

Terör mağdurlarına müjde

Terör olayları sebebiyle Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkari'de mağdur olan gerçek veya tüzel kişilere devletten müjdeli haber geldi.

Terör mağdurlarına müjde
Bu haber 05 Mayıs 2017 - 11:49 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Terör olayları sebebiyle Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkari’de mağdur olan gerçek veya tüzel kişilere devletten müjdeli haber geldi. Buna göre Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan kredi borçları bir yıl ertelenecek.

BORÇLARIN ERTELENMESİNE YÖNELİK KARAR RESMİ GAZETE’DE

Bakanlar Kurulu’nun ‘Bazı İllerimizde Yaşanan Terör Olayları Nedeniyle Zarar Gören Gerçek veya Tüzel Kişi Üreticilerin Ziraat Bankası AŞ ile Tarım Kredi Kooperatiflerine Olan Kredi Borçlarının Ertelenmesi Hakkında Karar’ı Resmi Gazete’de yayımlandı.

ZİRAAT BANKASI VE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ’NE OLAN BORÇLAR…

Karara göre, Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Hakkari’de ve ilçelerinde faaliyet gösteren 2016’da yaşanan terör olayları nedeniyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören Çiftçi Kayıt Sistemi’ne ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olup üretim faaliyetlerine devam eden gerçek veya tüzel kişi üreticilerin, Bakanlığın görev alanı içinde yer alan tarımsal amaçlı kooperatiflerin ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin usul esasları belirlendi.

KREDİ BORÇLARINA 1 YIL ERTELEME

Karar kapsamında ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları en az yüzde 30 zarar gören ve bu durumları hasar tespit komisyonlarınca belirlenen söz konusu gerçek ve tüzel kişilerin ilgili kurumlara olan kredi borçları 1 yıl ertelenecek. Karar, 1 Ocak 2016’dan geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER