SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7915
-0,30%
EURO
5,6377
0,61%
ALTIN
189,57
0,27%

Terör örgütlerine sempati ile bakanları da hoş karşılamıyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, bugünün Türkiye'sinin dünden daha güçlü olduğunu yarının Türkiyesi'nin de bugünden daha güçlü halde olacağını belirtti.

Terör örgütlerine sempati ile bakanları da hoş karşılamıyoruz
Bu haber 09 Mayıs 2017 - 14:23 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, bugünün Türkiye’sinin dünden daha güçlü olduğunu yarının Türkiye’sinin de bugünden daha güçlü halde olacağını belirtti. Terörle mücadele noktasında bütün dostlarımızla işbirliği içinde olduklarını aktaran Başbakan Yıldırım, “Hiçbir terör örgütüne asla sempatiyle bakmıyoruz. Bakanları da hoş karşılamıyoruz” dedi.

13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nın açılışına katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, “Demokrasi için, barış için, huzur için, adalet için daha fazla yürekli insana, yürekli devlet adamlarına ve bilim adamlarına ihtiyaç vardır. Türkiye olarak hem kendi güvenliğimizi hem de başkalarının güvenliğini savunmanın, korumanın mümkün olduğunu hep söylüyoruz. İnsan hayatını korumayı esas alan politikalarımızın özü de bundan ibarettir. Kendi güvenliğimiz için istediğimizi aslında herkes için istiyoruz. Kendi inancımız için hürriyet istediğimiz gibi başkalarının inancı için de hürriyet istiyoruz” ifadelerini kullandı.

MÜLTECİ AÇIKLAMASI VE TERÖR UYARISI

Binali Yıldırım, Birleşmiş Milletler kayıtlarına göre, en fazla mülteci barındıran ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, “Sadece insani yardımlarla değil, terörle mücadelede de bütün dostlarımızla iş birliği esasında bir politika sürdürüyoruz. Hiçbir terör örgütüne asla sempatiyle bakmıyoruz, bakanları da hoş karşılamıyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE MİLYONLARCA SAVAŞ MAĞDURUNA KUCAK AÇIYOR

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin milyonlarca savaş mağduruna kucak açtığını söyledi.

Yıldırım, şöyle konuştu: “Sınırlarımızın güvenliğini, toprak bütünlüğümüzü, can ve mal emniyetimizi nasıl önemsiyorsak, bütün ülkelerin de emniyet ve güven içerisinde olmasını önemsiyoruz, istiyoruz. Güvenlik politikalarımızı; insanı ve hayatı savunmak üzere belirliyoruz. Ülkemizin güvenliğini sağlarken aynı zamanda milyonlarca savaş mağduruna kucak açmamız, bütün insanlığın görmesi gereken bir gerçektir, bir fedakarlıktır”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER