SON DAKİKA

BIST100
94.748
0,00%
DOLAR
5,9094
-0,11%
EURO
6,8611
-0,31%
ALTIN
232,95
-0,22%

THY pilot arıyor; işte istenilen özellikler

Türk Hava Yolları (THY) , internet sitesinden yeni pilot alımı için duyuru yaptı.

THY pilot arıyor; işte istenilen özellikler
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 13:33 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.

Türk Hava Yolları (THY) , internet sitesinden yeni pilot alımı için duyuru yaptı.

Havacılık sektöründe yaşanan krizin sona ermesi ve yerde yatan tüm uçakları da tekrar uçmaya başlayınca yeni pilot alımı için THY’den “Türk Bayrağını dünyanın dört bir yanına taşımanın gururunu yaşatıyoruz” sloganıyla yapılan duyuruda, “Dünyanın en modern ve yaş ortalaması en düşük filolarından birine sahip olan Türk Hava Yolları, pilotlarına yeni nesil uçaklarda görev yapma imkanı sunar. ’Avrupanın En İyi Havayolu ödülünü 5. kez üst üste kazanmanın gururunu yaşayan Türk Hava Yollarının bu başarısının arkasında mesleğine tutkuyla bağlı olan çalışanları yer almaktadır.

Türk Hava Yolları, Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı istihdamıyla hem havacılık sektörünün gelişimine önemli bir katkı sağlar hem de üniversite mezunu adaylar için eşsiz bir kariyer fırsatı sunarak gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olur” denildi.

SEKTÖR ÜZERİNDE MAAŞ

Açıklamada ayrıca Boeing 777, Airbus A330 ve A340 tipi geniş gövdeli uçakları için Kaptan Pilotlar arandığının bildirildiği duyuruda ayrıca sektör üzerinde maaş verileceği kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi: “Kaptan Pilotÿ (B737, A320) Türk Hava Yolları, çalışanlarına sağlamış olduğu sosyal olanakların yanı sıra, tüm bireylerine sektör ortalamasının üzerinde maaş imkanı sunar. Türk Hava Yolları çalışanlarına, geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları gibi önemli sosyal olanaklar sağlar”
Tecrübeli pilotların yanı sıra 2. pilot adaylarının da arandığı duyuruda istenilen şartlar da belirtildi.

İŞTE O ŞARTLAR:
“Kaptan Pilot
Evrak Kontrol
Havacılık İngilizcesi Testi
Grup CRM Değerlendirmesi
Simulator Testi
Kurul Mülakatı
Sağlık Muayenesi
Tecrübeli II. Pilot Adayları
Evrak Kontrol
Havacılık İngilizcesi Testi
Grup CRM Değerlendirmesi
Simulator Testi
Kurul Mülakatı
Sağlık Muayenesi
Tecrübesiz II. Pilot Adayları
Evrak Kontrol
Havacılık İngilizcesi Testi
DLR-1 Testi
Simulator Testi
Kurul Mülakatı
DLR-2 Testi / Grup CRM Değerlendirmesi
Sağlık Muayenesi

Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Adayları
Evrak Kontrol
Boy & Kilo Ölçümü
DLR-1 Testi
Kurul Mülakatı
DLR-2 Testi
Sağlık Muayenesİ
Havacılık İngilizcesi Testi, Grup CRM Değerlendirmesi ve Simülatör Testi’nin geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirlenmiş olup, süreçlerimizin herhangi bir aşamasından başarısız olan adaylarımızın minimum 6 ay sonra tekrar başvuru yapmaları ve ilan kriterlerini sağlamaları durumunda daha önce başarılı oldukları süreçlerden muaf tutularak olumsuz oldukları süreçten başlamak suretiyle süreçlerimize tekrar katılabileceklerdir. Adaylarımızın Simülatör Testi’nin geçerli sayılabilmesi için başvuru yaptıkları tarih itibariyle son 3 ay içerisinde uçuş yapması (simülatör uçuşu dahil) ve MEP IR geçerlilik tarihinin güncel olması şartı aranacaktır.

2-Tipi Olmayan Kaptan Pilot (Dar Gövde), Tipi Olmayan Kaptan Pilot (Geniş Gövde), Tipi Olmayan II.Pilot Adayı (Dar Gövde) ve Tipi Olmayan II.Pilot Adayı (Geniş Gövde) ilanlarında aranan uçuş tecrübesi kriteri aşağıdaki şekilde revize edilmiş olup, bu pozisyonlara başvuru yapmak isteyen adaylarımızda aranan uçuş saati kriteri aşağıdaki gibidir.

Tipi Olmayan Kaptan Pilot (Dar Gövde)
Toplamda minimum 5500 saat uçuş
Minimum 1500 saat kaptanlık (ilanda belirtilen uçak tiplerinde)

Tipi Olmayan Kaptan Pilot (Geniş Gövde)
Toplamda minimum 8000 saat uçuş
Minimum 1500 saat kaptanlık (ilanda belirtilen uçak tiplerinde)

Tipi Olmayan II.Pilot Adayı (Dar Gövde) ve Tipi Olmayan II.Pilot Adayı (Geniş Gövde)
Minimum 1500 saat uçuş (ilanda belirtilen uçak tiplerinde)

Daha önce yukarı belirtilen pozisyonlara başvuru yapıp ilan kriterini karşılayamadığı için süreçlerimize katılamayan, davet edilmeyen veya bu kriterden dolayı Evrak Kontrol Süreci’nde olumsuz olan adaylarımızın kokpitistihdam@thy.com mail adresi üzerinden bizlere ulaşması önemle rica olunur.

3-Halen üniversite son sınıfta okuyan ve başvurduğu tarih itibariyle en fazla 3 ay içerisinde mezun olabilecek durumda olan Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adaylarımız daha sonra geçici mezuniyet belgesi veya diploma aslı ile mezun olduklarını belgelemek suretiyle öğrenim gördükleri üniversitelerin öğrenci işlerinden alacakları ve mezun olabileceklerini gösteren resmi yazıyı Evrak Kontrol Süreci’nde ibraz etmeleri durumunda süreçlerimize katılabileceklerdir”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER