SON DAKİKA

BIST100
94.348
-0,43%
DOLAR
6,3242
0,16%
EURO
7,3951
0,18%
ALTIN
243,82
3,01%

THY’de kritik görüşmeler başladı

THY’de kritik görüşmeler başladı
Bu haber 04 Ocak 2017 - 10:47 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

Türkiye’nin en büyük havayolu şirketi Türk Hava Yollarında sıkıntılı günler yaşanıyor. Bu sıkıntıları aşmak için THY’de bir dizi önlem alındı.

Türkiye, son bir yıl içinde bir ülkenin başına gelebilecek en riskli olayları ardı ardına yaşadı. 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminin ardından terör olayları hem arttı hem de boyut değiştirdi. Terör eylemleri can kayıplarına yol açarken, ekonomik olarak da dövizdeki artış ekonomik dalgalanmayı beraberinde getirdi. Henüz bir kriz yok ancak ekonomik olarak döviz odaklı çalışan şirketler şimdiden 2017 yılıyla ilgili beklentilerini yeniden düzenleme yoluna gitti ve tedbirli davranmaya başladı. Uluslararası alanda Türkiye’nin yüzakı, marka değeriyle ülkenin öncü şirketlerinden biri haline gelen Türk Hava Yolları, sıkıntılı günleri aşmak için bir dizi tedbir aldı.

THY PERSONEL ÇIKARMAYACAK
THY, ülkenin bir süredir döviz kurlarındaki artışla yaşadığı ekonomik dalgalanma nedeniyle işten çıkarmaların olmayacağını açıkladı.

SENDİKA TEKLİFİ DEĞERLENDİRMEYE ALDI
Sendika yetkilileri yapılan teklifi bir anketle çalışanlara soracak. THY çalışanları, arkadaşlarının işini kaybetmemesi için fedakarlıkta bulunarak maaş zammının ertelenmesine sıcak baktığı belirtiliyor .

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER