SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

TL, Dolar karşısında değer kaybetmeye devam ediyor

Uluslararası piyasalar ve ABD merkezli siyasi gelişmelerle TL, dolar karşısında değer kaybediyor. Sabah 3.59 seviyesindeki dolar, 3.64’ün üzerini gördü.

TL, Dolar karşısında değer kaybetmeye devam ediyor
Bu haber 18 Mayıs 2017 - 16:02 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Uluslararası piyasalar ve ABD merkezli siyasi gelişmelerle TL’nin dolar karşısındaki değer kaybı yüzde 2’ye ulaştı. Sabah saatlerinde 3.59 seviyelerindeki dolar, 3.64’ün üzerini gördü.

DÖVİZDE NELER OLUYOR?

Yukarı yönlü eğilimini devam ettiren dolar, yurtdışı dinamiklere bağlı olarak 3.6415 seviyesini görürken, bu sınır 21 Nisan’dan bu yana görmüş olduğu en yüksek seviye olarak dikkat çekiyor. Ögle saatleri itibariyle diğer döviz kurlarından Euro/TL ise 4.0465 seviyesinde işlem gördü.

ABD ETKİSİ

Bu arada uzmanlar ABD’deki belirsizliklerin giderek piyasaların stresini artırdığını belirtirken, gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde de bir değer kaybı söz konusu oluyor. Bu bağlamda piyasalar ABD’deki gelişmeleri ve risk iştahının seyrini takip ediyor.

TRUMP’IN BAŞKANLIĞI BIRAKMA İHTİMALİ

Bu arada analistler, ABD Başkanı Donald Trump’ın federal bir soruşturmayı engellediği yönündeki iddiaların, Trump’ın vaadettiği ekonomik büyümeyi destekleyici politikaların gerçekleşmesini tehlikeye atığı şeklinde yorumlarken, dolar ve borsalardaki dalgalanmaların yatırımcıların siyasi belirsizlik nedeniyle riskten kaçması sonucu olarak değerlendiriyor.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Öte yandan Beyaz Saray’daki son gelişmelerin Trump’ın vergi indirimleri dahil vaat ettiği ekonomi politikalarını uygulamak için yeterli destek bulamama ihtimali doğurduğunu ve Fed’in faiz politikasına nasıl yansıyacağına dair soru işaretleri yarattığı belirtiliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER