SON DAKİKA

BIST100
86.796
-0,47%
DOLAR
6,0605
0,24%
EURO
6,7675
-0,03%
ALTIN
248,75
-0,56%

Toshiba marka televizyonlara Türkiye’den talip var!

Zorlu Holding, Toshiba'nın TV birimi için teklif verdiklerini açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül, "Toshiba için teklif verdik, şu an incelenme aşamasında. Bizimle beraber teklif veren şirket sayısı 5 ya da 6. Toshiba konusunda karar 1-1,5 ay içerisinde çıkabilir" ifadelerini kullandı.

Toshiba marka televizyonlara Türkiye’den talip var!
Bu haber 13 Haziran 2017 - 13:51 'de eklendi ve 235 kez görüntülendi.

Zorlu Holding, Toshiba’nın TV birimi için teklif verdiklerini açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, “Toshiba için teklif verdik, şu an incelenme aşamasında. Bizimle beraber teklif veren şirket sayısı 5 ya da 6. Toshiba konusunda karar 1-1,5 ay içerisinde çıkabilir” ifadelerini kullandı.

Ömer Yüngül, Toshiba’nın TV birimi ile ne kadar büyüklükteki bir varlığın kendilerine geçeceğine yönelik “Bunu söylemek çok zor. Çünkü farklı rakamlar var. Toshiba’nın Avrupa’daki lisans hakkı bizde. Dolayısıyla biz zaten kendi güçlü pazarımızda bunu kullanıyoruz. Diğer bölgelerle ilgili en az ilave 6-7 milyonluk satış adedi gelmesi lazım” dedi.

Toshiba’nın TV birimini bünyelerine katmaları halinde ise birçok ülkede söz sahibi olmak istediklerini aktaran Yüngül, “Çin, Japonya, Amerika… Bütün dünyada, her yerde varlar. Üretim birimleri de bize kayacak. Ama şu anda fazla fabrikaları yok” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER