SON DAKİKA

BIST100
110.132
-0,72%
DOLAR
4,0917
-0,37%
EURO
4,9994
-0,32%
ALTIN
174,58
-0,26%

Trafik sigortasında şirketler taksitleri kaldırdı

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, şirketlerin trafik sigortasında taksit uygulamasını kaldırdığını söyledi.

Trafik sigortasında şirketler taksitleri kaldırdı
Bu haber 13 Nisan 2017 - 11:33 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, şirketlerin trafik sigortasında taksit uygulamasını kaldırdığını söyledi.

TÜDER Genel Başkanı Levent Küçük, Hazine Müsteşarlığı’nın “Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Primlerine İlişkin Genelgesi”ne göre, zorunlu trafik sigortalarına ilişkin bazı kararlar alındığını hatırlattı.

Levent Küçük, daha önceki serbest tarife döneminde yüksek oranda çıkan trafik sigorta primlerinde tavan fiyat uygulaması getirilmesiyle bu mağduriyetin ortadan kalktığını ancak tüketicilerin başka bir mağduriyetle karşı karşıya kaldığını vurguladı.

ARTIK TEK ÇEKİM

Fiyatların ucuzlaması, bir tavan fiyat getirilmesini olumlu karşılıyoruz ancak tüketicilerinden yoğun bir şekilde kendilerine ulaşın bir şikayet olduğunu aktaran Levent Küçük, Tüketicilerimiz, daha önce trafik sigortası bedelini kredi kartıyla 3 veya 4 taksitte ödeyebilirken, şu an sigorta şirketlerinin kendi aralarında zımni bir anlaşma yaparak tek çekime döndüklerini öğrendik. Yani burada şirketlerin sigorta bedelinin tamamını tek çekimde almaları söz konusu. Bu da tüketicilerin ödeme gücü açısından mağduriyetler ortaya çıkarmaktadır” ifadelerini kullandı.

Levent Küçük, bir taraftan fiyatların ucuzlayıp tavan fiyat uygulamasına geçilirken, diğer taraftan şirketlerin “tek çekim” uygulamasının farklı bir mağduriyet oluşturacağını belirterek, “Çünkü herkesin aile bütçesi veya kredi kartı ödemesi müsait olmayabilir. Trafik sigorta şirketlerini eski usul olduğu gibi taksit yapmaya davet ediyoruz. Sonuçta kredi kartı garanti alışverişidir. Kendilerini bu yönteme dönmeyi tavsiye ediyoruz. Tüketicilere avantaj sağlayalım derken şu an mağdur etmiş oluyoruz” diye konuştu.

İNİSİYATİF TAMAMEN ŞİRKETLERDE

Konunun tamamen sigorta şirketlerinin inisiyatifinde olduğunu dile getiren Küçük, şirketlerin kar marjının düştüğü anlayışıyla böyle bir yönteme gittiklerini, dünden itibaren de yoğun şekilde şikayet aldıklarını aktararak, şirketlerin bu konuda duyarlılık göstermelerini beklediklerini aktardı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER