SON DAKİKA

BIST100
102.893
1,73%
DOLAR
4,7125
0,10%
EURO
5,5025
-0,42%
ALTIN
197,85
0,15%

TSF: 2018 Seramik Sektörünün Yılı Olacak!

TÜİK tarafından açıklanan verileri değerlendiren Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz, 2.çeyrekte oluşan büyümenin artması gerektiğini söyledi.

TSF: 2018 Seramik Sektörünün Yılı Olacak!
Bu haber 13 Eylül 2017 - 16:48 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

TÜİK  tarafından açıklanan verileri değerlendiren Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz, 2.çeyrekte oluşan büyümenin  artması gerektiğini söyledi.

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz; “Büyümenin artışında aktif sektörlerin başında geliyoruz.” Dedi. Çenesiz, sektörün, ihracat ve üretimdeki gücüyle elde ettiği ortalama %7,5’lik gelişmenin, Türk ekonomisindeki büyümeye ciddi katkılar sağladığına inandıklarını vurguladı.

Erdem Çenesiz, yılın ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinde gerçekleşen %5,1’lik büyümenin yıl sonuna  kadar %9’luk bir büyüme beklediklerini dile getirdi. Yılsonu büyümesine dikkat çeken Erdem Çenesiz, Türkiye ekonomisinin üçüncü çeyrek ve yıl sonunda büyümeye devam edeceğini kaydetti.

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz; “Türkiye, beklentileri aşan %5,1’lik büyüme oranı ile gelişmekte olan ülkeler içerisinde önemli bir seviyeye ulaşmıştır. Bu başarının Türk insanın birlikteliği, çalışkanlığı ve üreticiliğidir. Şimdi, ekonomide oluşan bu güven ve istikrarın devam etmesi için çalışacağız” dedi.

TSF: Şimdi Üretme Zamanı!

Erdem Çenesiz: “Mal ve hizmet ihracatı, 2017 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki döneme göre % 10,5 artış gösterdi. Seramik sektörü ise iç pazarda büyüme olmasına karşın ihracat ağırlıklı bir büyüme ile ilk 8 ayda seramik kaplama malzemelerinde %8, vitrifiye banyo seramik ürünlerinde ise %7 oranında büyüme gerçekleştirdi. Yıl sonu büyüme oranımızı yine ihracatın desteğiyle %9 olarak öngörüyoruz.” diye konuştu.

Türkiye Seramik Sektöründe İddialı!

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz, Türkiye’nin seramik sanayisi kaplama malzemelerinde 8’inci, sağlık gereçlerinde 4’üncü en büyük üretici olduğunu vurguladı. Seramik karolarda Avrupa üçüncüsü, sağlık gereçlerinde ise Avrupa’nın en büyük tek ihracatçısı konumda olduğumuza dikkat çeken Erdem Çenesiz, “Özetle hem üretiyor, hem de ihraç ediyoruz.” Dedi.

Erdem Çenesiz:”TÜİK verilerine göre inşaat sektöründe %6,8’lik bir büyüme var. Seramik sektöründeki bu gücümüz Türk ekonomisindeki büyümeye olumlu yansımıştır.” yorumunda bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER