SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6465
0,19%
EURO
6,5107
0,64%
ALTIN
223,24
0,47%

Turizmde yeni hedef yerli turist

Bu sezon turizmde yerli turist sayısında artış bekleniyor. Önceki yıllara oranla yerli turist sayısının 2 katına çıkarmak hedefleniyor.

Turizmde yeni hedef yerli turist
Bu haber 02 Mayıs 2017 - 14:38 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.

Bu sezon turizmde yerli turist sayısında artış bekleniyor. Önceki yıllara oranla yerli turist sayısının 2 katına çıkarmak hedefleniyor.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, geçen yıla oranla daha hareketli bir sezon beklediklerini söyledi.

Mehmet İşler, erken rezervasyon sayıları ve seyahat acentelerinin planlamalarının sektörün bu sezona umutla bakmasına vesile olduğunu kaydederek, Rusya ile ilişkilerin iyileşmesi ve 90 günlük vize olanağının bu ülkeden gelen turist sayısında önemli artış sağlayacağını ifade etti.

KURBAN VE RAMAZAN BAYRAMI’NDA OTELLERİMİZ DOLACAK

Yerli turist çekebilmek adına çeşitli kampanyalar düzenlediklerini anlatan ve bu yöndeki çalışmalara öncelik tanıdıklarını aktaran İşler, “Son gelişmelerden sonra iç pazarın çok ciddi bir rakam olduğunu gördük. Hatta şu an bir numaralı hedefimiz iç pazar. Çünkü 6 milyona dayanan bir potansiyeli var. Aslında pazardaki en büyük payımız yerli turist oldu. Bayramlarda büyük talep alıyoruz. Kurban ve ramazan bayramlarında otellerimiz dolacak. İki bayram arasında iç pazarın ciddi bereketini göreceğiz. Haziranın ortasından eylül sonuna kadar otellerde ciddi bir doluluk yaşayacağız” şeklinde konuştu.

25 MİLYONDAN FAZLA TURİST BEKLİYORUZ

Mehmet İşler, 15 Haziran – 30 Eylül dönemlerinde 25 milyondan fazla turist beklediklerini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “İç pazar, yurt dışı rekabet gücümüzü artırıyor. Sektördeki yerli turist payının bu sezon geçmiş yıllara oranla yaklaşık 2 katına çıkmasını öngörüyoruz. Bugüne kadar yerli turistte yüzde 15 civarında olan payı, son dönemde yapılan destek ve kampanyalarla yüzde 30’lara çıkartabilirsek dışarıdan gelen bütün bu gelişmelere karşı Türk turizmi daha güçlü hale gelecektir. Bunları, erken rezervasyon sayılarına, tur operatörlerinin bu sene için ülkemize koyduğu uçak sayılarına, bunların çıkışı için aldığı izinlere, Türkiye’de bu kapsamda yaptıkları otobüs kiralama sözleşmelerine bakarak ve hepsinin ötesinde günlük ve anlık gelen rezervasyon akışını önceki seneyle mukayese ederek söylüyoruz”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER