SON DAKİKA

BIST100
94.398
-0,37%
DOLAR
5,9608
0,76%
EURO
6,9140
0,46%
ALTIN
233,08
0,06%

Türkiye Başkonsolosluğu binası kurtarıldı

Türkiye Başkonsolosluğu binası DEAŞ'tan resmen geri alındı. Irak ordu güçleri Musul'un Teyyara bölgesini DEAŞ'tan tamamen temizledi.

Türkiye Başkonsolosluğu binası kurtarıldı
Bu haber 07 Mart 2017 - 13:33 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

Musul’da 2014 yılından beri terör örgütü DEAŞ’ın elinde olan Musul’un Teyyaran bölgesi Irak ordu güçlerinin eline geçti. Bölgede Türkiye Başkonsolosluğu da bulunuyordu.

Irak’ta ordu güçlerinin Musul’un batısında Teyyaran mahallesinde bulunan Türkiye’nin Musul Başkonsolosluk binasının da bulunduğu bölgeyi tamamen kontrol altına aldıkları bildirildi.

Türkiye Başkonsolosluğu bölgesi temizlendi

Teyyaran Mahallesi’nin kurtarılmasının ardından Musul Başkonsolosluğu’nun bulunduğu alana hemen girilemedi. Konsolosluk binasının bulunduğu bölgedeki TNT ve diğer patlayıcılar temizlendikten sonra söz konusu sahaya girildi.

KONSOLOSLUK SALDIRISI

Irak’ın en büyük ikinci ili Musul’un haziran 2014’te terör örgütü DEAŞ’ın eline düşmesinin ardından Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu boşaltılmıştı. DEAŞ militanlarının işgal ettikleri konsolosluk binasını karargah olarak kullanması nedeniyle koalisyon uçakları daha önce binayı vurmuş ve bu yüzden binanın büyük oranda kullanılamaz hale geldiği ve enkaza dönüştüğü belirtilmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER