SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6465
0,19%
EURO
6,5107
0,64%
ALTIN
223,24
0,47%

Türkiye için “Komşunu Al Gel” kampanyası başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Komşunu Al Gel kampanyası başlattı. Yurt dışındaki vatandaşlara seslenen Erdoğan "Eşinizi, dostunuzu da getirin" dedi.

Türkiye için “Komşunu Al Gel” kampanyası başlatıldı
Bu haber 02 Şubat 2017 - 13:25 'de eklendi ve 337 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurt dışındaki vatandaşlara seslenerek “Komşunu Al Gel kampanyası başlatıyoruz. Sıla-i Rahim için ülkeye gelen vatandaşlarımız yanında eşini, dostunu, komşusunu da getirsin” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde turizm sektör temsilcilerine hitap etti. Yurt dışında yaşayan vatandaşlara da “Biz yurt dışındaki vatandaşlarımızın tamamını aynı zamanda ülkemizin fahri turizm elçileri olarak da görüyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi bir kampanyayı resmen başlattı.

“KOMŞUNU DA AL GEL” KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bunun için yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı sıla-i rahim ziyaretine ilave olarak ülkemizde tatil yapmaya davet ediyorum. Baba ocağına gelen, akrabalarını ziyaret eden vatandaşlarımız izinlerinden en azından bir haftasını da ‘Türkiye evimiz, vatanımızı tanıyalım’ anlayışıyla turizme ayırmalıdır. Tabii vatandaşlarımızdan sadece kendileri gelmekle kalmayıp, yaşadıkları ülkelerdeki komşularını, dostlarını, arkadaşlarını da ülkemize davet etmelerini istiyorum. İşte bu sebeple yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik olarak ‘Komşunu Al Gel Kampanyası’nı başlatıyoruz” dedi.

Erdoğan, “Kimi felaket tellallarının aksine, ülkemizde iş yapan ve ikamet eden yabancılar gerçek Türkiye’yi görme, tanıma, yaşama imkanına sahiptir. Bakanlığımız, sektörle işbirliği yaparak ülkemizdeki 50 bin yabancı sermayeli şirkette çalışanlar için yeni ve çok cazip imkanlar sunuyor. Yabancı sermayeli şirketlerde çalışanların sadece kendilerini değil, yurt dışındaki merkezlerinde çalışanları da bu imkandan faydalanarak tatillerinin en azından bir haftasını ülkemizde geçirmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

“BU SÜREÇTEN ATILIM YOLUYLA ÇIKABİLİRİZ”

Erdoğan, “Son yıllarda yaşadığımız sıkıntılar hem bize mahsus değildir hem de bizden kaynaklanmamaktadır. Küresel ekonomik krizin süren etkileri ülkemizde yaşanan güvenlik krizleri ve insani dramlar, siyasi söylem ve politik kırılmalar bütün bunlarla birlikte bizi de tehdit ediyor, etkiliyor.” dedi.

“Türkiye olarak bu sıkıntılı süreçten kurtulmanın yolunun içe kapanmaktan ve küçülmekten değil, tam tersi krizi fırsata çevirecek şekilde yeni bir atılım dönemine girmekten geçtiğine inanıyorum.” ifadelerini kullanan Erdoğan, “İhracatta, turizmde, büyümede, istihdamda ve diğer bütün alanlarda bu anlayışla yeni ve güçlü politikalara yöneliyoruz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Hizmet kalitemizi, ürün çeşitliliğimizi, kültürel ve tarihi birikimimizi, insan kaynağımızı en etkin şekilde kullanarak kısa vadede 50 milyar dolarlık ardından da 2023 hedefimiz olan 86 milyar dolarlık turizm gelirine ulaşacağımıza inanıyorum.”

“ÜLKEMİZ DÜNYANIN EN GÜZEL AÇIK HAVA MÜZESİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye en güzel denizlerin, dağların, ırmakların, toprakların, ağaçların, güneşin, yemeklerin, meyvelerin, en sıcak en içten gülümsemelerin, velhasıl yeryüzünde yaşanacak en güzel zamanların ülkesidir. Türkiye tarihi, coğrafyası ve insanıyla özel bir ülkedir. Bizim insanımızın, topraklarımızın, genlerimizin böyle bir özelliği var, bunu böyle başka yerlerde kolay kolay göremezsiniz.” dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ülkemiz, Efes’ten Kapadokya’ya, Sümela’dan Ani’ye, Ayasofya’dan Nemrut’tan Mevlana’ya, Selimiye’den İshak Paşa’ya dünyanın en büyük açık hava müzesidir. Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Antalya’ya, Diyarbakır’dan İzmir’e Türkiye’nin her bir şehri ayrı güzelliklere sahiptir.”

“Hangi milletten, hangi inançtan, hangi dilden olursa olsun herkese hitap edecek, herkese cazip gelecek olağanüstü zenginliklerin ülkesidir, ülkem. Böyle bir ülkeye sahibiz.” ifadelerini kullanan Erdoğan, şunrları kaydetti.

“Gelin bütün düğün, dernek neyse burada yapalım. Böyle vesilelerle ülkemize gelecek yabancı misafirlerimizin, Türkiye’nin güzelliklerin bizzat görme, tanıma, yaşama imkanı bulduklarında ziyaretlerini her yıl tekrarlayacaklarına inanıyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER