SON DAKİKA

BIST100
93.970
0,00%
DOLAR
5,3796
0,96%
EURO
6,1120
1,05%
ALTIN
213,88
0,91%

Türkiye Katar ihracatı 20 milyon dolar

Arap ülkelerinin ambargo uyguladığı Katar ile Türkiye arasında 20 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin Katar'a gönderdiği ürünlerle ilgili yapılan eleştirilere "Türkiye yardım yapmıyor. Parasını aldığımız bir ihracat yapıyoruz" dedi.

Türkiye Katar ihracatı 20 milyon dolar
Bu haber 11 Temmuz 2017 - 11:03 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Arap ülkelerinin ambargo uyguladığı Katar ile Türkiye arasında 20 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin Katar’a gönderdiği ürünlerle ilgili yapılan eleştirilere “Türkiye yardım yapmıyor. Parasını aldığımız bir ihracat yapıyoruz. Şu an itibarıyla yaklaşık 200 kargo uçağıyla yapmış olduğumuz belki dünyadaki ticari taşımacılık anlamındaki en büyük operasyonu yaptık” cevabını verdi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Tahran’da Türk Ticaret Merkezi’nin açılışında gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Arap ülkelerinin ambargo uyguladığı Katar ile ilgili “Türkiye yardım yapmıyor. Parasını aldığımız bir ihracat yapıyoruz. Şu an itibarıyla yaklaşık 200 kargo uçağıyla yapmış olduğumuz belki dünyadaki ticari taşımacılık anlamındaki en büyük operasyonu yaptık” açıklamasında bulundu.

KATAR TERÖRİST ÜLKE DEĞİL
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Katar’a 15 bin tonu geçen bir ihracat yapıldığını belirterek şunları söyledi: “20 milyon doların üzerinde bir gelir elde edildi. Ekonomi Bakanı olarak değil kişi olarak, Nihat Zeybekci olarak ‘Katar bir terörist ülke değildir’ diyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER