SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8240
0,38%
EURO
5,6224
0,34%
ALTIN
189,25
0,01%

Türkiye’de istihdam ve genişleme devam ediyor

Türkiye’de istihdam ve genişleme devam ediyor
Bu haber 13 Nisan 2017 - 15:46 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Yönetici Direktörü Jean – Patrik Marquet, ülke ekonomisi için olumlu tablo çizdi.

Türkiye’de yaşananlara rağmen yatırım, istihdam ve genişlemenin devam ettiğini dile getiren EBRD Türkiye Yönetici Direktörü Marquet, Türkiye’nin şoklara karşı direncinin ne kadar güçlü olduğunu gördüklerini belirtti.

EBRD Direktörü, dünyadaki mali krizlere ilişkin problemlerin aşıldığını ve merkez bankalarının hem yapısal hem de mali olarak piyasayı desteklediğini kaydetti.

TÜRKİYE’DE YATIRIMA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ

Türkiye’nin geçen yıl yaşadığı tüm zorluklara karşın yüzde 2,9 ile güçlü bir büyüme gösterdiğini anlatan Marquet, “Bence bu güzel bir sonuç. Ayrıca tüm bu zorluklara rağmen birçok şirketin Türkiye’deki yatırımlarına devam ettiğini gördük. Bu durum ne kadar pozitif olmamız gerektiğini gösteriyor. Bu nedenle biz Türkiye’ye yatırıma hız kesmeden devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BANKACILIK SEKTÖRÜ GÜÇLÜ

Türkiye’nin şoklara karşı direncinin de güçlü olduğunu yineleyen direktör, “Bütün yaşananlara rağmen yatırım, istihdam ve genişleme devam ediyor. Tüm bunlardan dolayı Türkiye, diğer ülkeler arasında dikkati çekiyor” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER